23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Sprzęt dla niepełnosprawnych

Sprzęt dla niepełnosprawnych

Podopieczni fundacji Podaj Dalej otrzymają nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Sprzęt właśnie dojechał do Konina z Holandii. mielnica

To już nie pierwszy transport darów, który trafił do Konina. Na początku tego łańcuszka stoi Anneke Mulder, która współpracę z naszym regionem rozpoczęła ponad 20 lat temu. Jej przygoda rozpoczęła się w Mielnicy nad Gopłem, gdzie wspólnie ze swymi Przyjaciółmi z Holandii budowała kuchnię i stołówkę w ośrodku rehabilitacyjnym, w którym Doktor Piotr Janaszek organizował obozy rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży. Anneke była tam częstym gościem. Pomogła bardzo wielu ludziom i od tego czasu konsekwentnie wspiera mieszkańców nie tylko naszego regionu.
Ostatnio dzięki współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Konina ds. Osób Niepełnosprawnych Bartkiem Jędrzejczakiem, Anneke znów zorganizowała doskonałej jakości sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Zaprzyjaźniona firma EXPRESS POLSKA zorganizowała transport z Holandii.
Sprzęt przekazywany jest bezpłatnie osobom potrzebującym. Wśród obdarowanych są też Podopieczni Fundacji, którzy ze wzruszeniem przyjęli dary. Łóżka ortopedyczne z regulacją bardzo ułatwiają pielęgnację osoby niepełnosprawnej i chorej. To ogromne wsparcie nie tylko dla nich, ale również ich rodzin i opiekunów. Do pomocy w transporcie darów bezpośrednio do podopiecznych włączyło się wiele osób dobrej woli..