25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » KDK Bezsensu

KDK Bezsensu

Koniński Dom Kultury objął patronat nad debiutancka płytą zielonogórskiego zespołu Bezsensu, grającego alternatywnego rocka. Płyta ,,Co tam myślisz” nagrana została w Vintage Records w Porażynie, gdzie swoje utwory nagrywały dotychczas także m.in. Apteka, Kumka Olik, czy Hotel Kosmos. 

bezsensu1

Wokalistą zespołu jest koninianin Krzysztof Garbaciak. Muzyk, jako nastolatek, w latach 2002-2006 związany był z Konińskim Domem Kultury.
- W projekcie ,,Dzwonnik z Notre Dame”, wraz z grupą Genesis, zagrałem główną rolę - Quasimodo. To było dla mnie olbrzymie doświadczenie – wspomina Krzysiek.  
Bezsensu obok Krzysztofa Garbaciaka (wokal, gitara, klawisze) tworzą: Marcin Gryszczuk (bas, gitara), Michał Orkowski (perkusja) i Arek Tyda (gitara, wokal, przeszkadzajki). Gościnnie na płycie ,,Co tam myślisz?” z zespołem zagrał i zaśpiewał Szymon Swoboda.
Grupa Bezsensu, w obecnej postaci, funkcjonuje od września 2010 roku. 1 maja 2012 roku ukazał się mini-album Bezsensu „Czy jedziesz ze mną? EP”, stanowiący pierwszą część długogrającej debiutanckiej płyty zespołu. Nagrania zostały zarejestrowane w Vintage Records w Porażynie. Druga część albumu powstała również w Porażynie oraz w Lubrzy w studiu RecPublica, w którym sesję nagraniową zespół otrzymał jako nagrodę na Festiwalu Miasto Rocka. Pierwszą piosenką opublikowaną z tej sesji jest „Miasto”. Utwór od razu stał się „Pieśnią masową” w Radiu Zachód, był emitowany także na antenie radia Eska Rock. Płyta ukaże się w pierwszej połowie 2013 roku.
W 2012 roku Bezsensu zagrało m.in. na festiwalu Open’er w Gdyni. W konkursie Radia Zachód Przebojem na antenę 2012 piosenka „Czy jedziesz ze mną? 2” zajęła II miejsce. Ten sam utwór w plebiscycie na Letni hit Machiny zajął I miejsce. W 2011 roku grupa została laureatem konkursu Scena Machiny. Przewodniczącym jury Machiny był Piotr Metz. Piosenka „Niezawieszenie” zajęła II miejsce w plebiscycie portalu Uwolnij muzykę na Piosenkę roku 2011. Jury Gazety Lubuskiej w plebiscycie na Najlepszy lubuski zespół nie tylko rockowy roku 2011 przyznało Bezsensu  I miejsce.
Zespół grał też m.in. z T.Love, Pogodno, Muchami, Kombajnem do zbierania kur po wioskach, Tymonem Tymańskim, a jako laureaci konkursu Scena Machiny, w warszawskiej Stodole supportowali Myslovitz. Zielonogórzanie mają za sobą ponad100 koncertów – w Polsce, ale również w Niemczech, gdzie ich utwór pojawił na składance Lauter.