23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Nie chciał płacić mandatów

Nie chciał płacić mandatów

Mercedes bez tablic rejestracyjnych zwrócił uwagę konińskich policjantów z „drogówki”. Kierowca pomimo wyraźnego sygnału, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. 

policja12

 


Policjanci natychmiast ruszyli za mercedesem w pościg, ale z przeciwnikiem z prawie 400-stu konnym silnikiem, łatwo nie było. Z pomocą policjantom przyszła... brama do posesji ściganego kierowcy. Z powodu powolnego otwierania, kierowca nie zdążył przez nią przejechać. Policjanci „siedzieli mu na ogonie”, więc chwila wystarczyła, żeby dobiec do uciekiniera i „przekonać”, by poddał się jednak kontroli.
Okazało się, że pojazd został sprowadzony z zagranicy, zarejestrowany w Polsce, ale właściciel postanowił nie zakładać nowych tablic i nie przyklejać naklejki na szybę w celu ułatwienia sobie... walki z fotoradarami.
Kierowca za niezatrzymanie się do kontroli drogowej stracił prawo jazdy. Teraz sąd zajmie się kwestią zatrzymania mu uprawnień na określony czas. Warto dodać, że jeżeli sprawca straci uprawnienia na czas powyżej roku, to będzie musiał ponownie zdawać egzamin w celu jego zdobycia.