19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Dzisiejsze działania ‑Prędkość

Dzisiejsze działania ‑Prędkość

Dziś na drogach całego powiatu konińska drogówka prowadzić będzie działania pod kryptonimem „Prędkość”. Nie trudno wydedukować, że przedmiotem kontroli będzie prędkość, z jaką poruszają się użytkownicy dróg. 

policja14

Działania nie ograniczą się tylko do powiatu konińskiego, ale będą prowadzone w całej Wielkopolsce. Wykorzystane do służby będą wszystkie urządzenia kontrolno – pomiarowe, jakimi dysponują policjanci, zwiększone będzie także liczba policjantów na drogach. Oczywiście patrole dokonujące kontroli będą przemieszczać się z miejsca w miejsce, tak więc wracając za nawet niedługi czas, możemy zostać skontrolowani w zupełnie innym miejscu.

Oczywiście mundurowi nie będą „przymykać” oczu na inne wykroczenia – wprost przeciwnie – szczególną uwagę zwrócą na podróżowanie w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz na przewożenie dzieci w przeznaczonych do tego urządzeniach.

Policja chce przez podobne akcje ograniczyć ilość zdarzeń drogowych – szczególnie tych tragicznych – spowodowanych przez poruszanie się z nadmierną prędkością, egzekwować wprowadzone ograniczenia prędkości oraz zmniejszać zagrożenie bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania tych ograniczeń.

Pamiętajmy, że za jazdę z nadmierną prędkością możemy zapłacić nawet 500 zł mandatu, za jazdę bez zapiętych pasów – 100 zł, za kierowanie pojazdem przewożącym pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa – 100 zł, natomiast za przewożenie dziecka bez fotelika – 150 zł. W jednym więc momencie możemy stać się ubożsi o kilkaset złotych. Jeżeli natomiast chodzi o punkty karne, to w tym samym miejscu i czasie na nasze konto może ich „wpłynąć” nawet 20!

Autor: Marcin Jankowski