26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Tańsze śmieci dla rodzin?

Tańsze śmieci dla rodzin?

Zniżki w opłatach za odbiór śmieci dla rodzin wielodzietnych postulują konińscy radni. Trwają przygotowania do wprowadzeniu w Koninie programu 3 plus.

 

smie

 

Na dzisiejszej sesji radni postulowali zmianę w uchwale dotyczącej odbioru śmieci, która będzie obowiązywała od 1 lipca.  Radny Jan Urbański, w imieniu klubu PO, zgłosił wniosek aby wprowadzić zmiany polegające na zwolnieniu z opłat czwartej osoby w rodzinie. Z kolei radna Zofia Itman zgłosiła propozycję aby wprowadzić ulgi w opłatach w rodzinach, w których jest więcej niż trójka dzieci. Prezydent Józef Nowicki powiedział, że trwają przygotowania do wprowadzenia programu 3 plus. Umożliwi on otrzymywanie zniżek dla rodzin wielodzietnych (z trójką i więcej dzieci) na korzystanie z usług instytucji miejskich – MDK, MOSiR, KDK czy też z przejazdów autobusami MZK.  Według prezydenta Nowickiego, możliwe będzie wtedy wprowadzenie zniżek z odbiór śmieci czy na zakup usług z PWiK.
Do końca marca mieszkańcy Konina muszą w urzędzie złożyć deklaracje w sprawie odbioru śmieci. Na podstawie tych deklaracji, w tym także gotowości segregowania śmieci, naliczane będą opłaty za odbiór odpadów.