25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Sytuacja w Górniku według kibiców

Sytuacja w Górniku według kibiców

Po wielu perypetiach, związanych z konfliktem na linii działacze–kibice oraz działacze-piłkarze, zawodnicy Górnika przygotowują się do rozpoczęcia rundy wiosennej piłkarskiej 3 ligi. Sytuacja w klubie po powołaniu Piotra Rybińskiego do zarządu poprawia się, jednak jak mówią kibice, nadal jest daleka od ideału. 

10zzogm
30bha2c

Przypomnijmy, w wyniku niezadowolenia ze współpracy z pozostałym zarządem, z Górnika podczas przerwy zimowej odeszło kilku podstawowych piłkarzy. Decyzją zarządu klubu, z zespołem pożegnał się także trener Damian Łukasik. Zainterweniował sam prezydent Konina Józef Nowicki, który wystąpił w roli negocjatora i próbował nakłonić zawodników do pozostania w drużynie. Ostatnio do zarządu klubu powołany został Piotr Rybiński, przewodniczący jednego ze związków zawodowych w konińskiej elektrowni. Ma to być początek zmian organizacyjnych w konińskim klubie.

- Tylko osoba Pana Piotra Rybińskiego w zarządzie klubu nie budzi żadnych zastrzeżeń i napawa optymizmem na przyszłość. Potrzebni są nowi ludzie, którzy będą w stanie wyciągnąć klub z zapaści organizacyjnej i finansowej. Pan Piotr Bajerski musi w końcu zrozumieć, że jego dalsza obecność w klubie nie przyniesie już nic dobrego dla Górnika, wręcz przeciwnie. Wierzymy, że uda się w końcu zorganizować prawdziwe i uczciwe walne zgromadzenie członków klubu, które wybierze nowych włodarzy – mówi kibic ze Stowarzyszenia Sympatyków Konińskiego Górnika, które wydało ostatnio swoje oświadczenie związane z obecną sytuacją w klubie.

Zdaniem fanów, dotychczasowy prezes klubu stracił całkowicie swoją wiarygodność po tym, jak wielokrotnie obiecywał przekazanie władzy w klubie nowym osobom, a jednak nie chce do tego dopuścić.

- Mamy syganły, że prezes Bajerski znowu miesza w klubie, przekładając obietnice rzekomego sponsora, którego wszyscy znamy z historii i który to jak dobrze wiemy, tak naprawdę nie przekazał na klub jeszcze ani jednej złotówki. Ponadto prezes obiecał, że usunie się w cień i nie będzie przeszkadzał, jednak widzimy, że po raz kolejny minął się z prawdą. Ile czasu będziemy musieli jeszcze wszyscy na to patrzeć? – dodaje sympatyk Górnika.

W ostatnim meczu sparingowym, Górnik zremisował ze Spartą Konin na sztucznym boisku w Uniejowie 1-1. W zespole Górnika wystąpiło łącznie 19 piłkarzy, w tym dwóch testowanych zawodników Wisły Płock oraz dwóch trenujących wcześniej w Koninie Brazylijczyków. Ważą się losy pierwszego meczu ligowego. O ile pozwoli na to pogoda, już w najbliższą sobotę Górnik wyjedzie do Kobylina, by tam walczyć o ligowe punkty z zespołem Piasta.