25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Rekordowe „Drzwi Otwarte 2013”

Rekordowe „Drzwi Otwarte 2013”

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się „Drzwi Otwarte 2013” zorganizowane 26 marca br. w PWSZ w Koninie. Uczelnię odwiedziła rekordowa liczba młodzieży. Ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami zapoznało się podczas imprezy  z przedstawioną ofertą edukacyjną. 

DSC00112
DSC00003
DSC00010
DSC00080
DSC00102
DSC00127
DSC00133
DSC00134
DSC00136
DSC00155
DSC00171
DSC00173

W budynku przy ul. Przyjaźni 1 swoje stoiska wystawiły wszystkie kierunki licencjackie i inżynierskie, studia podyplomowe oraz organizacje studenckie, Biuro Współpracy z Zagranicą i Biblioteka Uczelniana. Biuro Rekrutacji na czas imprezy wystawiło na holu swoje stoisko, gdzie udzielano wszelkich informacji przyszłym kandydatom.

 

Tradycyjnie już Radio „Planeta” przeniosło do Uczelni swoje studio, skąd transmitowano na żywo przebieg tegorocznych „Drzwi Otwartych”. Władze PWSZ w Koninie, dziekani wydziałów oraz dyrektorzy poszczególnych instytutów mówili także na antenie   o możliwościach studiowania na Uczelni oraz o jej atutach.

Imprezę rozpoczęło wystąpienie JM Rektora PWSZ w Koninie, prof. nadzw. dra hab. Mirosława Pawlaka. Następnie młodzież miała czas na zapoznanie się z ofertą edukacyjną Uczelni, prezentowaną na stoiskach poszczególnych kierunków. Pracownicy uczelni oraz studenci udzielali zainteresowanym osobom informacji o zasadach naboru na dany kierunek, o samym studiowaniu na tym kierunku oraz o przyszłych możliwościach zatrudnienia po jego ukończeniu.

Dla zwiedzających przygotowano także szereg atrakcji, takich jak pokaz sportowy przygotowany przez studentów Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia, pokaz zawodów przygotowany przez poszczególne kierunki czy recital Mariusza Urbaniaka. Na stoiskach zorganizowano także szereg ciekawych konkursów, np. konkurs wiedzy z geografii i WOS, konkurs językowy, konkurs wiedzy o Europie i Unii Europejskiej, konkurs wiedzy o pracy socjalnej, konkurs dla przyszłych inżynierów „Zrób coś z niczego i zostań Mac Gyverem". Młodzież brała w nich chętnie udział, walcząc o takie nagrody jak: weekend  w domkach dla 4 osób wraz z wyżywieniem ufundowany przez Centrum Zdrowia i Relaksu „Verano”, wyjazd do Brukseli ufundowany przez Instytut Politologii PWSZ w Koninie, zaproszenia na pizze ufundowane przez pizzerię „Gruby Benek”, wejściówki do klubu „Magnes”, słowniki języka angielskiego i języka niemieckiego ufundowane przez Szkołę Językową „Open Mind”, podwójny bilet na spektakl „Histerie miłosne” w „Oskardzie”, zaproszenia do „Kina Konesera”, wejściówki na kręgielnię w „Hali Rondo”, karnety na siłownię uczelnianą, zestawy preparatów odżywczo-regenerujących dla osób aktywnie żyjących ufundowane przez firmę KO-INVEST, karty do Biblioteki PWSZ w Koninie, zestawy gadżetów ufundowane prze Starostwo Powiatowe w Koninie i Miasto Konin, bilety na koncerty „Nowe Brzmienia MSTR”, zestawy gadżetów ufundowane przez PWSZ   w Koninie.  

Rozstrzygnięto także podczas „Drzwi Otwartych” konkurs wiedzy o PWSZ w Koninie, który prowadzony był wcześniej na antenie radia „Planeta”. Główną nagrodę, kurs prawa jazdy kat. „B” ufundowany przez firmę „Quattro” Nauka Jazdy, wygrała Pani Małgorzata Janiak z II LO.

Niezmiernie miło było gościć w murach Uczelni tak sympatyczną młodzież, którą zapraszamy do studiowania w PWSZ w Koninie. Do zobaczenia!

                       STUDIUJ BLISKO, SOLIDNIE, BEZPŁATNIE!

Składamy również podziękowania sponsorom, którymi byli:

Urząd Miejski w Koninie,

Starostwo Powiatowe w Koninie,

Szkoła Nauki Jazdy „Quatrro”,

Centrum Zdrowia i Relaksu „Verano”,

Kino Konesera „Oskard”,

Centrum Kultury i Sztuki „Oskard”,

Klub „Magnes” w Woli Rychwałskiej,

Pizzeria „Gruby Benek” w Koninie,

Szkoła Językowa „Open Mind” w Koninie,

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie,

Klub „Musztarda” w Koninie,

     PZU/oddział w Koninie,

     Bank Credit Agricole w Koninie.