19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Sukces konińskich studentów

Sukces konińskich studentów

W dniach 20-21 marca br. odbył się w Ciechanowie III Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla studentów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. 

wydzial wkfioz2

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego, organizowanego przez Studium Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, jest propagowanie nauki języka niemieckiego i rozwijanie wśród studentów zainteresowań językiem niemieckim               i kulturą krajów niemieckojęzycznych. Konkurs skierowany był do studentów wszystkich wydziałów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, studiujących w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. (Nie mogli brać w nim jednak udziału studenci i słuchacze kierunków filologicznych, takich jak: filologia germańska, filologia angielska z językiem niemieckim, filologia rosyjska z językiem niemieckim oraz kierunków o specjalności – język niemiecki).
 
Podczas konkursu studenci PWSZ w Koninie wykazali się znakomitą wiedzą. Łukasz Radziński, student fizjoterapii, zajął III miejsce a Anna Nowak, studentka pracy socjalnej, zajęła miejsce V.
Serdecznie gratulujemy studentom i uczącym ich lektorom!