19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Razem dla bezpieczeństwa w Sompolnie

Razem dla bezpieczeństwa w Sompolnie

Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii pojawiły się na Placu Wolności w Sompolnie. Skoro policjantki z prewencji, to powód mógł być tylko jeden – profilaktyka.

sompolnopolicja

 

Program „Razem dla bezpieczeństwa” jest niemal bez przerwy realizowany przez konińskich policjantów. Dodatkowo w określaniu zagrożeń czy niepokojących sytuacji policjantom bezpośrednio pomagają mieszkańcy poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dlatego też policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Koninie z mieszkańcami Sompolna rozmawiały właśnie na Placu Wolności. To tam wg zaznaczeń na mapie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń w postaci spożywania alkoholu czy nieprawidłowego parkowania.

 W rozmowach z mieszkańcami poruszały przede wszystkim temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy rozmów otrzymywali ulotki przypominające podstawowe zasady, które pomogą im uniknąć niebezpieczeństw i mogli też spojrzeć w specjalna tubę, która obrazuje jak widać pieszego po zmroku, który ma na sobie odblaski, a jak tego, który ich nie ma.

Podobne spotkania z mieszkańcami z naszego powiatu będą przeprowadzane jeszcze przez wiele miesięcy. Jak podkreślają policjanci rozmów o bezpieczeństwie i przypominania zasad jego zachowywania nigdy za wiele.