20wrzesień2018

20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Niesprawnymi autokarami chcieli zawieźć dzieci na wycieczkę

Niesprawnymi autokarami chcieli zawieźć dzieci na wycieczkę

Policjanci kolskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierującym niesprawnymi autokarami, którzy zamierzali zawieźć dzieci na wycieczkę. W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze ujawnili wycieki płynów eksploatacyjnych, z powodu których nie mogli dopuścić pojazdów do ruchu. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne autobusów.

autokary wycieczka

Zgłoszenia do kolskich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą wymierny efekt. Wychowawcy, rodzice oraz organizatorzy wyjazdów dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. We wtorek, 10 lipca br. policjanci drogówki w Osieku Małym skontrolowali dwa autokary, które miały zawieźć dzieci na wycieczkę nad morze. W trakcie sprawdzania stanu technicznego w obu pojazdach stwierdzono usterki w postaci wycieków płynów eksploatacyjnych. Policjanci nie dopuścili autokarów do dalszej jazdy i zatrzymali dowody rejestracyjne. Po kontroli przewoźnik, podstawił dwa inne, tym razem sprawne autobusy, którymi dzieci bezpiecznie wyruszyły na wycieczkę.

Pamiętajmy, że kontrole autokaru może zgłosić każdy - rodzic, opiekun bądź organizator wycieczki. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jeśli jednak taka kontrola nie została wcześniej zgłoszona, a nauczyciel lub rodzic na miejscu zbiórki będzie miał jakiekolwiek podejrzenia dotyczące niesprawności autokaru czy też stanu trzeźwości kierującego, nie powinien absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów