25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Policyjny rajd: Jedziemy dla Laury

Policyjny rajd: Jedziemy dla Laury

Policjanci i policyjni emeryci podsumowali rajd rowerowy. Od 11 do 16 czerwca pokonali 655 km z Białegostoku do Sandomierza. Przy okazji dzięki sponsorom pomogli chorej Laurze.

dlalaury

W Komendzie Miejskiej Policji w Koninie odbyło się uroczyste zakończenie rajdu rowerowego zorganizowanego przez konińskich policjantów. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji  kom. Roman Pankowski wręczył rodzicom Laury symboliczny czek. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, a mała Laura przekazała każdemu z rowerzystów podziękowania.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie IPA Region Konin. Zrzeszeni w nim policjanci i policyjni emeryci nie po raz pierwszy zorganizowali podobne przedsięwzięcie. W ubiegłym roku przejechali kilkaset kilometrów w śniegu i niskich temperaturach, aby pomóc koledze z konińskiej komendy choremu na stwardnienie rozsiane. Tym razem policyjni cykliści ruszyli z pomocą dwu i pół rocznej Laurze, chorej na uogólnioną samoistną padaczkę i zespoły padaczkowe, padaczkę z napadami mioklonicznymi oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

Do pomocy włączyło się siedem firm, fundacja oraz prokuratury: okręgowa z Konina oraz rejonowe z powiatów ościennych.

Na pomoc dla Laury policjanci zebrali 11 235 zł.