26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Jechał za szybko i stracił prawo jazdy

Jechał za szybko i stracił prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego.prawko32
 

W miejscowości Malanów na drodze W470 w terenie zabudowanym poruszał się z nadmierną prędkością, co skutkowało utratą prawa jazdy i wysokim mandatem karnym. W niedzielę 1 lipca br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego turkowskiej komendy w miejscowości Malanów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Powodem kontroli była nadmierna prędkoś kierującego na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził samochodem z prędkością 123 km/h. Dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył, aż o 73 km/h!

Piratem drogowym okazał się 36-letni mieszkaniec Poznania. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Amator szybkiej jazdy został ponadto ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł i otrzymał 10 punktów karnych.Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.