25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Studenci walczą o swoją przyszłość

Studenci walczą o swoją przyszłość

3,5 tysiąca podpisów mieszkańców Turku zebrali w ostatnich dniach studenci Wydziału Zamiejscowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Wszystkie w obronie likwidowanego oddziału. 

20130321 162033
20130321 165624

Przypomnijmy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie rozważa likwidację zamiejscowego oddziału w Turku, chodzi o Wydział Budownictwa i Instalacji Komunalnych, który to władze uczelni chcą, ze względów ekonomicznych przenieść do Konina.

Wczoraj na sesji rady miasta Turku młodzi ludzi ubrani w czarne koszulki z napisem „Nie zabierajcie nam naszej szansy” mieli okazję przedstawić swe racje, a także szukać poparcia u radnych miejskich i władz miasta. Jak można było się spodziewać wsparcie takie otrzymali a radni przyjęli apel w którym opowiadają się przeciwko likwidacji wydziału.

Głos na sesji w imieniu studentów zabrał Marek Gąsiński. Przedstawił on plan działania a także propozycje z którymi studenci zamierzają iść na poniedziałkowe spotkanie do rektora. Jednym z takich działań ma być szeroka akcja promocyjna uczelni wśród potencjalnych przyszłych studentów w szkołach niższego szczebla na terenie powiatu i miasta.

Jak mówił przedstawiciel studentów, w krótkim czasie udało się im otrzymać silne poparcie dyrekcji wszystkich szkół średnich w powiecie a listy intencyjne z poparciem zostaną przedstawione władzom uczelni. Wcześniej poparcie dla swych działań w obronie placówki w Turku studenci otrzymali od władz miasta i powiatu tureckiego.

W tej sprawie jednak ostatnie słowo zależy jednak od senatu PWSZ i stanowiska jej rektora. Jakie będzie przekonamy się w przyszły wtorek 26 marca. Dzień później władze uczelni mają się spotkać z mediami na konferencji prasowej.