19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Najmodniejsze ozdoby naścienne - trendy 2018!

Najmodniejsze ozdoby naścienne - trendy 2018!

Ludzie od zawsze pragnęli ozdabiać swoje wnętrza, dbając nie tylko o ich odpowiednie umeblowanie.

 

tapety

Wszak nagie ściany raczej odpychają, nie zachęcając nikogo do tego, by usiadł, rozgościł się, poczuł się dobrze. Jednak dziś, kiedy różnego typu dekoracji są ogromne ilości, warto nieco dokładniej zastanowić się nad tym, co będzie pasowało w naszym indywidualnym przypadku. Sprawdźmy zatem, o jakich trendach mówią specjaliści w branży aranżacji wnętrz, jeśli chodzi o rok 2018. Na co warto postawić, co natomiast można z powodzeniem sobie darować? Co jest modne, a co niekoniecznie? Pora na krótki przegląd!

Które obrazy są dziś trendy?

Okazuje się, że Polacy nadal bardzo chętni stawiają na obrazy w swoich wnętrzach. Wiesza się je zarówno na ścianach w pokojach gościnnych, jak i w sypialniach, gabinetach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych, kuchniach czy nawet łazienkach. Należy jednak w pełni zadbać o to, by nie były to przypadkowe wzory, ale modele jak najbardziej przemyślane i stylowe. Na co zatem warto postawić w 2018 roku, by cieszyć się modnie i stylowo ozdobioną przestrzenią?

Bardzo często stawiamy na niezwykle gustowne i oryginalne wzory składające się z kilku elementów, wszystko wskazuje na to, że ów trend będzie się nadal pogłębiał. Nic dziwnego, skoro takie właśnie obrazy niezwykle nowocześnie, stylowo i bardzo ciekawie prezentują się na powierzchni ściany i sprawiają, że pomieszczenie wygląda szalenie gustownie. To jednak nie jedyny trend, jeśli w grę wchodzą tego typu naścienne ozdoby.

Rośnie lawinowo również popularność dzieł ręcznie malowanych. Okazuje się bowiem, że nie chcemy zadowalać się już wyłącznie egzemplarzami tworzonymi taśmowo (chociaż i im rzecz jasna nie można odmówić maestrii wykonania, stylowości oraz niezwykłego czaru). W tym przypadku jednak liczy się każde pociągnięcie pędzla, każde jest znaczące i każde dodaje dziełu czegoś wyjątkowego .Mimo, że za tego typu egzemplarze należy nieco więcej zapłacić, wielbiciele sztuki i piękna nie mają z tym żadnego problemu, wybierając dla siebie owoce pracy znakomitych artystów.

Wspomnieć warto także kilka słów na temat obrazów na szkle akrylowym, i one bowiem cieszą się w tym roku dużą popularnością. Zapewne dzieje się tak głównie dlatego, że w znakomity sposób łączą one w sobie walory natury estetycznej z zaletami typowo praktycznymi, a efekt finalny jest naprawdę rewelacyjny. Dodajmy także, że nawet gdy tego typu dzieło ubrudzi się , wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatka, by znów wyglądało rewelacyjnie.

Najmodniejsze w tym roku fototapety na ścianę

Od kilku już sezonów fototapety przeżywają swój wielki renesans. Bardzo cieszy to pracowników jednego z wiodących w naszym kraju sklepów z dekoracjami naściennymi https://www.fototap.pl/. Dlaczego? Wiedzą oni bowiem, w jak wielkim stopniu pojawienie się takiej właśnie naściennej ozdoby jest w stanie zmienić wygląd nawet urządzonego z wielką dawką prostoty wnętrza.

Fototapety królują zarówno w pokojach dziennych Polaków, jak i w ich sypialniach, gabinetach, jadalniach, przedpokojach. Okazuje się, że także w łazienkach oraz kuchniach są one wykorzystywane coraz chętniej. Jeszcze do niedawna wydawało się to rzeczą absolutnie niemożliwą, dziś jednak doskonale wiadomo, że są one stworzone z najwyższej jakością materiałów i przy wykorzystaniu innowacyjnych technik, dzięki czemu jak najbardziej sprawdzają się one i w tych przestrzeniach. Niestraszna im bowiem ciągle zmieniająca się temperatura, para oraz duża wilgotność powietrza.

Jakie fototapety okazują się być w rozpoczynającym się roku najmodniejsze? Specjaliści bez chwili wahania wskazują na modele 3d. One bowiem nie tylko zdobią, ale jednocześnie odpowiadają za optyczne powiększenie przestrzeni.

Co z tapetami? Które z nich warto wybrać?

Jeśli zaś chodzi o tapety, pojawiło się ostatnimi czasy bardzo dużo modnych, stylowych, szalenie nowoczesnych rozwiązań. Wedle ekspertów prym wiodą dzisiaj te modele, w przypadku których zastosowano ciekawe rozwiązanie. O czym mowa? Są to tapety przedstawiające strukturę któregoś z naturalnych materiałów (na przykład betonu, cegły, sznurka czy tez drewna). Tego typu modele wprost genialnie komponują się między innymi we wnętrzach urządzonych w klimacie industrialnym czy też vintage albo skandynawskim…Okazuje się, że tapety wcale nie muszą być nudne!