19marzec2018

19 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości
narkotyki

Zatrzymania narkotykowe

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego słupeckiej jednostki policji zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków, ich udzielenia oraz sprzedaży.

DSC 0207

22.Memoriał Piłkarski Dzieci im.Olka Ruminkiewicza

Memoriał Piłkarski zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 15.

 

DSC 0053

Powstaje mapa potrzeb

Kolejne spotkanie M-lab. Tym razem pomysłodawcy mlodzieżowego laboratorium spotkali się z przedstawicielami konińskich szkół średnich, żeby przekazać im mapy, na których uczniowie zaznaczą miejsca, w których lubią przebywać.

powiatowa olimpiada

Uczennica z Sompolna znów wygrała

Weronika Kmieć ponownie zajęła I miejsce w Powiatowym Finale Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej.

grandmother-easter-2231406 960 720

Konkurs na wielkanocną babkę

Po raz siódmy Filia Biblioteczna w Budzisławiu Kościelnym organizuje konkurs na ciasto wielkanocne. Tym razem oceniane będą walory smakowe świątecznych babek. Konkurs odbędzie się 26 marca.

318-207022

Kierowcy nagminnie nie korzystają z pasów

Wczorajsze kontrole konińskich policjantów nie napawają optymizmem - grubo ponad połowa ze skontrolowanych kierowców nie używało pasów bezpieczeństwa.

 

IMG 4223

Kalejdoskop przedszkolaków

Na scenie Oskardu zaprezentowali się najmłodsi. XIX Międzypowiatowy Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych “Kalejdoskop 2018“ zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury.

unwe

Uniwersytet Trzeciego Wieku powstaje w Kleczewie

UTW to propozycja dla mieszkańców, którzy już są na emeryturze, ale nadal chcą aktywnie spędzać czas.

 

geo

Na dobrej drodze do dofinansowania ciepłowni geotermalnej

Wniosek o dofinansowanie projektu „Budowy Ciepłowni Geotermalnej w Koninie” został pozytywnie oceniony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod względem kryteriów formalnych i przeszedł do kolejnego etapu oceny merytorycznej.

 

chin

Konin rozpoczyna współpracę z chińskim Deyang

Chińskie Ludowe Stowarzyszenie Przyjaźni z Krajami Zagranicznymi wydało zgodę miastu Deyang w prowincji Syczuan na nawiązanie relacji miast partnerskich z polskim miastem Konin.