infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Transatlantyk – Łódź w podróży

czwartek Lipiec 4, 2019

Spotkanie z Michałem Koterskim, Filmowa kolacja w Zagrodzie Borowo, nocne kino na Bulwarze, pokazy i warsztaty dla najmłodszych w kinach Centrum i Oskard Kameralnie - to propozycje tegorocznej edycji festiwalu Transatlantyk - Łódź w podróży w Koninie.

Wydarzenie odbędzie się od 19 do 21 lipca.Po raz drugi Transatlantyk - Łódź w podróży dotrze do Zagrody Borowo. W programie jest Filmowa kolacja, spotkanie z Michałem Koterskim i  pokaz filmu „7 uczuć”. To najnowszy film Marka Koterskiego oparty na zaskakującym i brawurowym pomyśle. To wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja z gwiazdorską obsadą. W postać Adasia Miauczyńskiego po raz pierwszy wcielił się Michał Koterski. Jego rodziców brawurowo zagrali Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz. Tematem przewodnim  tegorocznej edycji Transatlantyk Festival jest „Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny”. 50 lat po historycznej misji Apollo twórcy wydarzenia zastanawiają się nad małymi i dużymi marzeniami, które dziś poruszają naszą wyobraźnię... Doskonałym pretekstem do podjęcia dyskusji jest kino, które żyje z marzeń. Co porusza wyobraźnię Michała Koterskiego? Tego dowiemy się 19 lipca o 20.00 w Zagrodzie Borowo. Wejściówki na Filmową kolację będzie można kupić  od piątku 5 lipca w kasach Kina Centrum oraz Kina Oskard Kameralnie.Transatlantyk- Łódź w podróży to także kino w plenerze. 20 lipca o 22.00 na Bulwarze Nadwarciańskim będzie można zobaczyć film „Tully”. Czterokrotnie nominowany do Oscara reżyser Jason Reitman („Juno”, „W chmurach”) powraca z bezpretensjonalną, niezależną komedią opowiadającą o trudach macierzyństwa.W tym roku podczas festiwalu odbędą się także zajęcia dla najmłodszych. Spotkanie dla dzieci rozpocznie pokaz filmu ,,Kacper i Emma szukają skarbu”. Na seans  Kino Centrum zaprasza o godz. 11.00. Także w niedzielę 21 lipca o 13.30 Kino Oskard Kameralnie zaprasza na pokaz filmu ,,Basia 2”.Pokazom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty filmowe, które odbędą się po projekcjach. Poprowadzą je animatorzy projektu ,,Dzieciaki w Centrum” z Konińskiego Domu Kultury. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Zaproszenia do udziału w akcji będzie można odbierać w kasach kin od piątku 5 lipca. Organizatorami Transatlantyk – Łódź w podróży są Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/transatlantyk-lodz-w-podrozy">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
0.6
°C
89
%
14
km/h
0.0
mm
0
cm
0
%
Nadchodzące wydarzenia: