25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » styl życia » Dla kobiet » 4 sposoby na niezależność finansową podczas ciąży – jak przetrwać samotnie ciążę, unikając kryzysu finansowego

4 sposoby na niezależność finansową podczas ciąży – jak przetrwać samotnie ciążę, unikając kryzysu finansowego

Większość młodych Polek nie zdaje sobie sprawy jakie trudności wiążą się z byciem samotną matką, dlatego dopiero po fakcie załamują ręce, zadając sobie pytanie: skąd wezmę pieniądze na utrzymanie dziecka, skoro nie posiadam pensji, a by wyżywić siebie i maluszka? Oczywiście, zawsze pozostaje zasiłek dla bezrobotnych, becikowe, ale to nie one stanowią podstawę do utrzymania. Sprawa podobnie wygląda w wypadku alimentów, o które niezwykle ciężko, a nieodpowiedzialni ojcowie, potrafią umiejętnie płacić najniższą stawkę. Życie z takimi obciążeniami finansowymi, potrafi doprowadzić do załamania nerwowego.

Zatem jeśli już znalazłaś się w sytuacji bez wyjścia – nie licz na innych. Weź sprawy w swoje ręce, żeby zapewnić godny byt rodzinie.

Rynek pracy dla ciężarnej

Z ankiety przeprowadzonej pod hasłem “Kobieta ciężarna, a praca” zorganizowanej przez agregator gromadzący oferty pracy jobbaloon, wynika, że tylko 20% kobiet we wczesnej ciąży zostało zatrudnionych przez Polskich pracodawców, a 38% korzysta z pomocy zasiłku, rodziny oraz innych dofinansowań. Spośród matek najlepszą alternatywą na przezimowanie okresu ciąży, okazało się rozpoczęcie własnego biznesu, które stanowiło ok. 42% ankietowanych. Specjaliści strony na podstawie wypowiedzi przyszłych mam  pod Wrocławskim centrum ginekologiczno-położniczym, wytypowało najciekawsze sposoby zarobkowania z ostatniej grupy badanych.

4 sposoby na domowy biznes

Młode mamy nieraz w ciężkiej sytuacji finansowej, pod presja braku pieniędzy decydują się na radykalne pomysły, nieraz owocujące dużym zastrzykiem finansowym, dlatego nie warto się poddawać. Podczas przeprowadzonego sondażu, Polki pochwaliły się swoimi pomysłami biznesowymi:

Niania z bajki

Ponad 40% ankietowanych, odnalazło się w roli niani. Podczas ciąży postanowiły zająć się jednym, dwójką, a nawet trójką dzieci. Prywatny żłobek, nie tylko pozwala na solidną comiesięczną wypłatę, ale też możliwość, organizacji dziecięcego zakątka we własnym mieszkaniu. Daje to komfort zapracowanym rodzicom, którzy potrzebują stałej opieki wymagającej 10h pracy. Zawód domowej niani, może być owocem pięknej współpracy, a także pomysłem na wczesne lata życia przyszłego dziecka.

- Domowy żłobek otworzyłam, ponieważ kilka znajomych mam, nie miało co zrobić z własnymi maluchami, a ja potrzebowałam gotówki, ponieważ jestem osobą samotną. Mój zapał i umiejętność pracy z dziećmi pozwoliło mi na pracę przez kolejne 3 lata. Po narodzinach mojego Marcinka, mogłam dalej wykonywać pracę, a dodatkowo zajmować się swoim synkiem. Do dziś uważam, że to było najlepsze rozwiązanie – wypowiada się Pani Beata z Wrocławia.

Piśmiennictwo nie tylko dla starożytnych

Mniejszym zainteresowaniem, cieszyło się prowadzenie bloga na różne tematy. Z takiego rozwiązania skorzystało ok. 29% badanych kobiet. Dar pisarski Polki wykorzystują często, żeby dzielić się wzrostem maluszka, sposobami na przetrwanie ciąży, ale też strony poruszające tematy związane ze zdrowiem oraz fitnessem. Znane blogerki, potrafią zarobić sporą pensję, z licznych reklam zamieszczanych na stronie.

Prezenter swojej marki

Do pozostałych form, należało prowadzenie programu poprzez kanał youtube. 16% Polek połączyło przyjemne z pożytecznym, dzieląc się swoimi zdolnościami kulinarnymi czy sportowymi. Kanały dotyczące zdrowia i urody, często cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród grupy wiekowej między 15 a 35 rokiem życia. Warto biegle obracać się w temacie kosmetycznych nowinek, ubrań czy stylu, ponieważ prowadzenie kanału to często świetny kąsek dla światowych firm, które coraz chętniej sięgają po niekonwencjonalne środki reklamy.

Hand made, decoupage…

Jeśli uważasz, że jesteś nieodkrytym talentem malarskim, być może warto zacząć jak 15% ankietowanych, sprzedawać swoje wykonane ręcznie torby, świeczki lub inne dekoracje. Hand made, decoupage pozostają nadal na bardzo wysokim miejscu. Ludzie chętnie kupują niebanalne naszyjniki, ponieważ świetnie sprawdzają się w formie prezentu.

3 warunki – Zapał, pomysł, realizacja

Jeśli trzy nieodzowne czynniki stania się biznes mamą zostały spełnione – należy jak najszybciej otworzyć swoją działalność. Pasja tworzenia, może stać się sukcesem i na polu zawodowym, ale i pomoże uwierzyć w siebie i podbuduje nasze morale. Dzięki niezależności finansowej, będziesz mogła cieszyć się dobrobytem wraz z całą rodziną. Jeśli pragniesz stać się kowalem swojego losu, zaufaj swoim umiejętnością nie pozwól by ktoś zrobił to za Ciebie.

Źródło: KobietaMag.pl