24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » styl życia » Dla dzieci » Sylwester z dziećmi

Sylwester z dziećmi

Sylwester to huczne witanie Nowego Roku. To zabawa do białego rana, pokaz sztucznych ogni o północy, radość, śmiech i wypoczynek w dniu następnym. Gdy na świat przychodzi dziecko, Sylwester wygląda nieco inaczej. Ale czy musimy całkowicie rezygnować ze świętowania? Jak pogodzić opiekę nad dzieckiem z przywitaniem Nowego Roku?


Gdzie na Sylwestra?

Sylwester spędzony wraz z dziećmi to najczęściej zabawa w zaciszu własnego domu lub domu znajomych czy też rodziny. Nie oznacza to, że musimy bezczynnie siedzieć i oglądać telewizję. Spokojnie możemy zaprosić bliskich, puścić muzykę, potańczyć, pośpiewać i zjeść coś smacznego.

Innym pomysłem jest skorzystanie z ofert hoteli i pensjonatów, które w tym okresie przygotowują cały wachlarz atrakcji. Możemy wybrać się w dowolną część Polski czy zdecydować się na wyjazd za granicę. W większości miejsc opiekę nad maluchem przejmują nianie i animatorki.


Sylwester w domu

Jeżeli zdecydujemy się na pozostanie w domu lub pobyt u znajomych, rodzaj zabaw powinniśmy dostosować do wieku dziecka.

Niemowlę to mało wymagający człowiek, któremu musimy zapewnić stały rytm dnia. Gdy zaprosimy bliskich musimy, podczas całego wieczoru, doglądać malucha, nakarmić go, przewinąć i uspokoić, jeżeli akurat w tym dniu wyjdzie, że ma się nieco gorzej.

Jeżeli chodzi o muzykę, oczywiście nie powinna być zbyt głośna, a rozmowy zbyt hałaśliwe. Ważne jest jednak, aby dziecko było przyzwyczajone do rozmów nawet podczas snu. Całkowita cisza, chodzenie na palcach sprawia, że maluch budzi się przy najmniejszym zakłóceniu tej idylli.


Sylwester z przedszkolakiem

Dziecko w wieku przedszkolnym rozumie znacznie więcej, a pokaz fajerwerków to dla niego prawdziwa magia. Oczywiście, o ile młody człowiek dotrwa do północy.

Na zabawę sylwestrową z udziałem dzieci w wieku przedszkolnym, możemy zaprosić znajomych lub rodzinę, którzy mają pociechy w podobnym wieku. Wówczas zabawa staje się jeszcze bardziej fascynująca. Warto zaplanować ten wieczór i przygotować elementy, które zainteresują dzieci. Nie można im pozwolić, aby się nudziły, gdyż z tym bywa różnie. Przyda się skoczna muzyka, pyszne przekąski, gry planszowe, kredki i papier. Do tego góra zaangażowania, uśmiechu i cierpliwości.

Pod koniec wieczoru możemy zaznaczyć wzrost malucha, w kończącym się roku, na miarce wzrostu, odcisnąć rączkę w gipsie lub wyrysować dłoń na kartce papieru. Wspaniałe pamiątki pokażą za rok ile pociecha urosła.


Bezpieczeństwo

Ważne, aby pamiętać, że podczas Sylwestra, w którym uczestniczą dzieci, młodzi ludzie są pod opieką dorosłych. W żadnym wypadku nie możemy dopuścić, aby wszyscy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci, byli pod wpływem alkoholu. Najlepiej, aby ograniczyć procenty do minimum, czyli wzniesienia toastu kieliszkiem szampana.

źródło: familie.pl ; foto: sylwetser.trojmiasto.pl