24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » styl życia » Dla dzieci » Świąteczne ozdoby

Świąteczne ozdoby

Rolkę po papierze malujemy czerwoną farbką. Z czerwonego papieru wycinamy rączki (koniecznie w rękawiczkach, bo to zima przecież), z białego twarz Mikołaja (oczy i nos można namalować flamastrem), z czarnego stopy, a z zielonego choinkę. Na koniec doklejamy piękną siwą brodę z waty i zakładamy Mikołajowi czapeczkę. 

Będziesz potrzebować:

- rolka po papierze toaletowym

- farby

- kolorowe kartek papieru

- wata

- brokat sypki

- klej

Wykonanie:

Czapeczka Mikołaja:

Z kartki papieru wycinamy koło (kształt można odrysować od średniej wielkości miseczki)przecinamy je na pół (wzdłuż średnicy), z powstałego półkola robimy stożek, który sklejamy, tak by tworzył czapkę Mikołaja. Czubek stożka i brzeg smarujemy klejem i obsypujemy brokatem. I pozostawiamy czapeczkę do wyschnięcia.

Mikołaj:

Rolkę po papierze malujemy czerwoną farbką i pozostawiamy do wyschnięcia. Z czerwonego papieru wycinamy rączki (koniecznie w rękawiczkach, bo to zima przecież), z białego twarz Mikołaja (oczy i nos można namalować flamastrem), z czarnego stopy (kształtem przypominające serce albo liść lilii wodnej), a z zielonego choinkę. Wszystko to przyklejamy do rolki po papierze. Na koniec doklejamy piękną siwą brodę z waty i zakładamy Mikołajowi czapeczkę.

I nasz świąteczny przyjaciel gotowy!

Źródło: miastodzieci.pl
Zdjęcia: miastodzieci.pl