18październik2018

18 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Jesteś tutaj: Home » styl życia » Marzec jest Miesiącem Świadomości Raka Jajnika

Marzec jest Miesiącem Świadomości Raka Jajnika

Symbolem nowotworu jajnika jest turkusowa wstążeczka, dlatego właśnie tą barwą podświetlane są obiekty w całej Polsce.PLK

 

 

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ten kobiecy nowotwór, szerzenie świadomości na temat  choroby, przypomnienie o roli badań ginekologicznych. Nowotwór jajnika przebiega bezboleśnie i wykrywany jest najczęściej w zaawansowanym stadium. Najczęstsze objawy zwykle kojarzone są z układem trawiennym, a nie rodnym, dlatego niezwykle ważne są regularne wizyty ginekologiczne, szczególnie po 50. roku życia. Województwo wielkopolskie, według najnowszych danych Krajowego Rejestru Nowotworów, w 2012 r. było na trzecim miejscu w Polsce, jeśli chodzi o liczbę nowych diagnoz raka jajnika (www.onkologia.org.pl). Miesiąc Świadomości Raka Jajnika obchodzony jest w Polsce po raz pierwszy, z inicjatywy organizatorów kampanii edukacyjnej “Dla niej. Możemy więcej”.

Zachęcam do odwiedzenia strony kampanii: www.dlaniejmozemywiecej.pl  oraz do obejrzenia spotu: https://www.youtube.com/watch?v=5QnvjQH0Ji8 .