infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Starostwo pozbywa się azbestu

poniedziałek Kwiecień 29, 2019

Starostwo rozpoczęło 12. edycję „Programu usuwania azbestu”. Z terenu powiatu zniknie w tym roku kolejne tysiąc ton szkodliwego materiału.

Prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem płyt azbestowych prowadzone będą do 29 listopada. Realizacja wniosków odbywać się będzie według kolejności ich złożenia. Przewidywany efekt ekologiczny 12. edycji programu, to ponad tysiąc ton odpadu azbestowego, który zostanie unieszkodliwiony na składowisku odpadów niebezpiecznych na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Koninie. Od początku 2019 roku do Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa konińskiego starostwa wpłynęło ponad 350 wniosków i nadal są przyjmowane. Będą one sukcesywnie przekazywane wykonawcy zadania aż do momentu wyczerpania pieniędzy  przeznaczonych na realizację programu. W tegorocznym budżecie powiatu zabezpieczono na ten cel 450 tysięcy złotych. Formularz wniosku wraz z oświadczeniem  dostępny jest na stronie www.bip.powiat.konin.pl, można go również odebrać osobiście w starostwie lub w urzędach gmin.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/starostwo-pozbywa-sie-azbestu">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
1.7
°C
88
%
23
km/h
0.0
mm
0
cm
30
%
Nadchodzące wydarzenia: