19sierpień2018

19 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
Jesteś tutaj: Home » Sport » separator2 » Sporty walki » DWA ZŁOTE, DWA SREBRNE i BRĄZOWY – MEDALE Z MISTRZOSTW EUROPY

DWA ZŁOTE, DWA SREBRNE i BRĄZOWY – MEDALE Z MISTRZOSTW EUROPY

W dniach od 17 do 19 maja w Caorle we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy World Traditional Fudokan Shotokan Karate. Na ośmiu matach ponad 600 zawodników z 24 krajów walczyło o medale w poszczególnych konkurencjach wiekowych i wagowych. Dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta i Gminy w Kleczewie dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Shotokan w Kleczewie Martyna Albanowska i Natalia Nowak mogły uczestniczyć w tych mistrzostwach.  

Martyna A i Natalia N z trenerem medalami i pucharami
Martyna A i Natalia N z trenerem medalami i  2 pucharami
Martyna i  Natalia z dorobkiem  ME Caorle
Martyna i  Natalia z trenerem na ME Caorle

Dzisiaj wiemy, że miały po co tam jechać. Martyna w swojej kategorii wiekowej młodzieżowców w kumite indywidualnym dotarła do finałów i po zaciętej walce musiała uznać wyższość rywalki, zdobywając tym samym srebrny medal. Jeszcze lepiej poszło w kumite drużynowym, gdzie swoją zwycięską walką, przy remisie po dwóch walkach koleżanek z drużyny, zapewniła złoty medal i tytuł mistrzowski w kumite drużynowym kobiet w kategorii młodzieżowiec.

Ogromne powody do zadowolenia ma również druga zawodniczka UKS Kleczew Natalia Nowak, która z tych mistrzostw przywiozła komplet medali. Brązowy medal zdobyła w kumite drużynowym ippon shobu seniorek (walki do jednego pełnego punktu). Przegrana walka o wejście do finałowej dwójki, to „wojna” z późniejszymi zwyciężczyniami tej konkurencji zawodniczkami z Rumunii, zapewniła im brązowy medal. Natalia startowała jeszcze w kumite drużynowym sanbon shobu (walka do trzech pełnych punktów). Po rundzie eliminacyjnej zwłaszcza po zwycięskiej walce, wszystkich trzech Polek, z Litwinkami o wejście do finału zaostrzało apetyty na złoto. Niestety wysokie zwycięstwo Natalii 6:2 nie wystarczyło aby w tej konkurencji stanąć na najwyższym podium. Srebrny medal to również wspaniałe osiągnięcie Mistrzostw Europy.

Pełnię szczęścia osiągnęła Natalia w kumite indywidualnym seniorek. Pewne zwycięstwa w walkach eliminacyjnych potwierdzały dobra formę Natalii i pewność, że zrobi wszystko żeby sięgnąć po najwyższe trofeum. Bardzo wyrównana walka, ale zawodniczką dominującą, zdobywającą jako pierwsza punkty była Natalia. Końcowy wynik 3:2 dla Natalii oznaczał zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Europy.

Pięć medali dla dwóch zawodniczek UKS Kleczew to uwieńczenie ciężkiej pracy na treningach, zgrupowaniach oraz wielu wyrzeczeń. Na pewno było warto. Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i zachęcamy wszystkich młodych, aby szli w ich ślady.

Nie ma chyba piękniejszej chwili dla sportowców i ich trenera, jak wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego granego na mistrzostwach dla niego.