20wrzesień2018

20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
Jesteś tutaj: Home » Sport » separator2 » Pozostałe » MOVE Week - Tydzień Ruchu

MOVE Week - Tydzień Ruchu

MOVE Week jest ogólnoeuropejską kampanią promującą ruch i zdrowy styl życia. Cel jaki postawiła przed instytucjami związanymi ze sportem powszechnym Komisja Europejska to zwiększenie o 100 milionów do 2020 roku liczby aktywnych fizycznie Europejczyków. 

NWM POSTER AKTYWNA RODZINKA

Tydzień Ruchu ma zachęcić do uprawiania sportu oraz pokazać korzyści płynące z regularnego ruchu. Kluczowym zagadnieniem ważnym dla akcji jest uświadomienie społeczeństwu, że żadna z grup nie jest wykluczona. Oferta aktywności podczas MOVE Week jest na tyle zróżnicowana, że każdy niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej znajdzie coś dla siebie.

W 2012 roku odbyła się pierwsza edycja MOVE Week. Przez siedem pierwszych dni października w 23 europejskich krajach odbyła się ponad setka imprez, w których wzięło udział w sumie blisko 140 000 osób. W organizację tygodnia ruchu zaangażowanych był 250 instytucji. 

MOVE Week jest inicjatywą International Sport and Culture Association (ISCA). W Polsce projekt realizuje Think Tank for Sport, za którym stoją cztery instytucje Uniwersytet Warszawski, Fundacja v4sport, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Spółka PL.2012+. Koordynacją przedsięwzięcia zajmuje się Fundacja v4sport.

Między 7 a 13 października 2013 odbędzie się pierwsza edycja Tygodnia Ruchu w naszym kraju. Razem rozruszamy Polskę!

Zapraszamy do aktywnego udziału i korzystania z atrakcji sportowych w naszym mieście!

Źródło: tydzienruchu.pl