18wrzesień2018

18 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
Jesteś tutaj: Home » Sport » separator » Szermierka » Zawodniczki i zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego wywalczyli 5 medali: złoty, srebrny i trzy brązowe!

Zawodniczki i zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego wywalczyli 5 medali: złoty, srebrny i trzy brązowe!

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} Pięć medali z Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 20) przywieźli zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego. Jest to wielki sukces tych młodych ludzi i trenerów. Mistrzostw Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn rozegrano w Warszawie 09 – 10.02.2013r. 

dwa brązowe medale chłopców indywidualnie
srebrny i brązowy medal chłopców drużynowo
złoty medal dziewcząt drużynowo

 

Złoty medal dziewcząt jest wielką niespodzianką, gdyż w półfinale pokonały zdecydowanego faworyta turnieju - zespół TMS Sosnowiec , który będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Budapeszcie. Po turnieju indywidualnym nic nie wskazywało na tak wspaniały występ dziewcząt w drużynie. Należy podkreślić, że trzy zawodniczki to są jeszcze juniorki młodsze, tylko Gabrysia Drygała jest pierwszy rok juniorką.

Zawodnicy w turnieju indywidualnym zdobyli dwa medale brązowe, co jest również bardzo dobrym występem, m.in. Damian Dzwoniarski pokonał faworyta tych Mistrzostw – Jakuba Ocińskiego 15/14. Bardzo dobry występ miał także młodziutki Stanisław Świerk, który cały sezon spisuje się bardzo dobrze. W finałowej ósemce walczył także Mateusz Godlewski, który zajął 5 miejsce i tym przypieczętował swój udział w Mistrzostwach Europy  Kadetów. Ósmy był Kewin Chorchowski, który walczył o Mistrzostwa Europy Juniorów. Na Mistrzostwa Europy Kadetów wyjeżdża również Kamil Siwek.

Dwa medale zdobyli zawodnicy KKSz w walkach drużynowych. Zespół I dopiero w finale uległ AZS AWF Katowice 40/45. W meczu tym poniżej oczekiwań walczył Kewin Chorchowski , który zrobił minus 7. II zespół w walce o brązowy medal pokonał TMS Sosnowiec 45/37 po wspaniałych akcjach zarówno w natarciu, jak i w obronie.

Należy jeszcze raz podkreślić, że jest to jeden z lepszych występów( jeżeli nie najlepszy) na Mistrzostwach Polski Juniorów.

WYNIKI

Szabla kobiet indywidualnie

1. Angelika Wątor (TMS Sosnowiec)

2. Karolina Cieślar (TMS Sosnowiec)

3. Karolina Walczak (TMS Sosnowiec)

3. Pamela Warszawska (TMS Sosnowiec)

5. Patrycja Pałczyńska (UKS Gocław 75 Warszawa)

6. Nicola Szumilas (AZS AWF Warszawa)

7. Małgorzata Turek (AZS AWF Warszawa)

8. Blanka Żądzińska (Dragon Łódź)

--------------------------------------------------------

miejsca zawodniczek KKSz Konin

11. Michalina Kostrzewa                             

                               13. Marta Geraga                           

                               18. Sara Ciesielska                         

                               20. Gabriela Drygała                     

                               23. Dominika Siekacz                    

                               28. Sylwia Matuszak                     

                               33. Martyna Dziublewska                           

                               35. Katarzyna Lengowska                           

                              

                               Ćwierćfinały:

                               Pamela Warszawska - Nicola Szumilas15/11

                               Karolina Cieślar - Patrycja Pałczyńska15/11

                               Angelika Wątor - Blanka Żądzińska15/1

                               Karolina Walczak - Małgorzata Turek15/14

                              

                               Półfinały:

                               Karolina Cieślar - Pamela Warszawska15/10

                               Angelika Wątor - Karolina Walczak15/10

                              

                                

                               Finał:                   

                               Angelika Wątor - Karolina Cieślar 15/8

                               Szabla mężczyzn indywidualnie

                               1. Mikołaj Grzegorek (UKS VictorWarszawa)

                               2. Michał Kochan (TMSSosnowiec)

                               3. Damian Dzwoniarski (KKSzKonin)

                               3. Stanisław Świerk (KKSzKonin)

                               5. Mateusz Godlewski (KKSzKonin)

                               6. Jakub Ociński (AZS AWFKatowice)

                               7. Hubert Szczepaniak (AZS AWFWarszawa)

                               8. Kewin Chorchowski (KKSzKonin)

                               ----------------------------------------------------------------

                               miejsca zawodników KKSzKonin

                              

10. Artur Staszak            

14. Adam Janasik            

19. Mateusz Pychyński

22. Sebastian Korczakowski       

24. Filip Jastrzębski        

29. Kamil Siwek               

35. Adrian Dzwoniarski

36. Bartosz Strejza         

40. Patryk Jaskulski        

41. Patryk Okrój              

42. Dawid Ogły

               

                 

                Ćwierćfinały:

                Michał Kochan – Hubert Szczepaniak 15/13

                Damian Dzwoniarski – Jakub Ociński 15/13

                Mikołaj Grzegorek – Kewin Chorchowski 15/10

                Stanisław Świerk – Mateusz Godlewski 15/13

               

                Półfinały:

                Michał Kochan – DamianDzwoniarski 15/7

                Mikołaj Grzegorek –Stanisław Świerk 15/5

               

                Finał:

                Mikołaj Grzegorek – Michał Kochan 15/10

                Szabla kobiet drużynowo

               

                1. KKSZ KONINI

                - Sara Ciesielska

                - Gabriela Drygała

                - Marta Geraga

                - Michalina Kostrzewa

                2. AZS AWFWARSZAWA

                -Karolina Rowińska

                - Nicola Szumilas

                - Martyna Trzmielewska

                - Małgorzata Turek

                3. TMS SOSNOWIEC I

                - Kinga Drożdż

                - Karolina Walczak

                - Pamela Warszawska

                - Angelika Wątor

                ----------------------------------------

                6. KKSZ KONIN II

                - Martyna Dziublewska

                - Katarzyna Lengowska

                - Sylwia Matuszak

                - Dominika Siekacz

               

                 

                Półfinały:

                KKSZ KONIN I – TMS SOSNOWIECI 45/44

                AZS AWF WARSZAWA – TMSSOSNOWIEC II 45/44

               

                 

                Finał:

                KKSZ KONIN I – AZS AWFWARSZAWA 45/38

               

                 

                Walka o III miejsce:

                TMS SOSNOWIEC I – TMSSOSNOWIEC II 45/20

               

                Szabla mężczyzn drużynowo

                1. AZS AWFKATOWICE

                - Kamil Marzec

                - Jakub Ociński

                - Tomasz Pytel

                - Ryszard Szymik

                2. KKSZ KONINI

                - Kewin Chorchowski

                - Damian Dzwoniarski

                - Artur Staszak

                - Stanisław Świerk

                3. KKSZ KONINII

                - Mateusz Godlewski

                - Adam Janasik

                - Filip Jastrzębski

                - Sebastian Korczakowski

               

                 Półfinały:

                KKSZ KONIN I – KKSZ KONIN II45/40

                AZS AWF KATOWICE – TMSSOSNOWIEC 45/36

               

                Finał:

                AZS AWF KATOWICE – KKSZKONIN I 45/40

                Walka o III miejsce:

                KKSZ KONIN II – TMSSOSNOWIEC 45/37

Mistrzostw Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn rozegrano w Warszawie 09 – 10.02.2013r.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE