23czerwiec2018

23 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
Jesteś tutaj: Home » Sport » separator » Szermierka » Juniorzy z Konina NAJLEPSI!

Juniorzy z Konina NAJLEPSI!

Wspaniała atmosfera i walka fair play! Złoto i dwa brązowe medale wywalczyli młodzi Koninianie podczas III Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szabli. Na najwyższym podium stanął Mateusz Godlewski. 

walka finałowa w szabli chłopców 1
walka finałowa w szabli dziewcząt
finałowa 8 w szabli chłopców
finałowa 8 w szabli dziewcząt

Najwyższą lokatę w szabli dziewcząt zajęła Nadia Królikowska z TMS SOSNOWIEC i Karolina Cieślar z tego samego klub, zaś nasza zawodniczka z KKSZ KONIN – Marta Geraga zdobyła brąz. Marta wygrała w ćwierć finale z Aleksandrą Kordas (15/12) z IKS BUSHIDO RYBNIK. Niestety nie udało jej się zwyciężyć z Nadią Królikowską, gdzie w półfinale przegrała 3/15. Do fazy finałowej III Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szabli udało się dostać Sarze Ciesielskiej, jednak na początku pierwszej fazie przegrała z Karoliną Kaletą ( 7/15) zajmując ostatecznie szóste miejsce.

Klasę i kunszt fechtunku pokazał Mateusz Godlewski - z Konińskiego Klubu Szermierczego w Koninie. 16-latek zwyciężył wszystkich swoich przeciwników zdobywając złoto, w tym swojego kolegę Patryka Okroja – który ostatecznie wywalczył brąz. Na piątym miejsce stanął Kamil Siwek, który w ćwierćfinale uległ Mateuszowi Knezowi (13/15) z AZS AWF POZNAŃ.

Gratulujemy sukcesów i liczymy na kolejne zwycięstwa!

Szabla dziewcząt:

 

 

CIEŚLAR Karolina

 TMS SOSNOWIEC   (POL)

KOSTRZEWA Michalina

 KKSZ KONIN   (POL)

WĄTOR Joanna

 TMS SOSNOWIEC   (POL)

WIDERA Paulina

 TMS SOSNOWIEC   (POL)

KALETA Karolina

 AZS AWF WARSZAWA   (POL)

MATUSZAK Sylwia

 KKSZ KONIN   (POL)

GICZAN Daria

 UKS 13 BIAŁYSTOK   (POL)

CIESIELSKA Sara

 KKSZ KONIN   (POL)

KRÓLIKOWSKA Nadia

 TMS SOSNOWIEC   (POL)

ROWIŃSKA Karolina

 AZS AWF WARSZAWA   (POL)

TRZMIELEWSKA Martyna

 AZS AWF WARSZAWA   (POL)

CIOS Anna

 TMS SOSNOWIEC   (POL)

GERAGA Marta

 KKSZ KONIN   (POL)

LENGOWSKA Katarzyna

 KKSZ KONIN   (POL)

WALAS Natalia

 TMS SOSNOWIEC   (POL)

KORDAS Aleksandra

 IKS BUSHIDO RYBNIK   (POL)

 

CIEŚLAR Karolina

15/6

 

 

WIDERA Paulina

15/10

 

 

KALETA Karolina

15/11

 

 

CIESIELSKA Sara

15/8

 

 

KRÓLIKOWSKA Nadia

15/11

 

 

CIOS Anna

15/11

 

 

GERAGA Marta

15/13

 

 

KORDAS Aleksandra

15/8

 

 

 

 

CIEŚLAR Karolina

15/12

 

 

 

 

 

 

KALETA Karolina

15/7

 

 

 

 

 

 

KRÓLIKOWSKA Nadia

15/11

 

 

 

 

 

 

GERAGA Marta

15/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CIEŚLAR Karolina

15/11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KRÓLIKOWSKA Nadia

15/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KRÓLIKOWSKA Nadia

15/14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szabla chłopców:

 

GODLEWSKI Mateusz

 KKSZ KONIN   (POL)

GRONIECKI Kamil

 TMS SOSNOWIEC   (POL)

JASKULSKI Patryk

 KKSZ KONIN   (POL)

KACZKOWSKI Krzysztof

 TMS SOSNOWIEC   (POL)

FILIPCZAK Oliwier

 DRAGON ŁÓDŹ   (POL)

OKRÓJ Patryk

 KKSZ KONIN   (POL)

WITKOWSKI Stefan

 PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE   (POL)

STREJZA Bartosz

 KKSZ KONIN   (POL)

BADURA Beniamin

 PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE   (POL)

LADEMANN Karol

 UKS GOCŁAW 75 WARSZAWA   (POL)

SZATKOWSKI Mateusz

 AZS AWF WARSZAWA   (POL)

DZWONIARSKI Adrian

 KKSZ KONIN   (POL)

KUPCZYŃSKI Jakub

 O.Ś. AZS POZNAŃ   (POL)

KNEZ Mateusz

 AZS AWF POZNAŃ   (POL)

RÓŻYCKI Michał

 UKS GOCŁAW 75 WARSZAWA   (POL)

SIWEK Kamil

 KKSZ KONIN   (POL)

 

GODLEWSKI Mateusz

15/8

 

 

KACZKOWSKI Krzysztof

15/6

 

 

OKRÓJ Patryk

15/11

 

 

WITKOWSKI Stefan

15/9

 

 

BADURA Beniamin

15/13

 

 

SZATKOWSKI Mateusz

15/10

 

 

KNEZ Mateusz

15/7

 

 

SIWEK Kamil

15/13

 

 

 

 

GODLEWSKI Mateusz

15/5

 

 

 

 

 

 

OKRÓJ Patryk

15/11

 

 

 

 

 

 

SZATKOWSKI Mateusz

15/13

 

 

 

 

 

 

KNEZ Mateusz

15/13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GODLEWSKI Mateusz

15/11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZATKOWSKI Mateusz

15/9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GODLEWSKI Mateusz

15/11