20wrzesień2018

20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
Jesteś tutaj: Home » Sport » separator » Szermierka » Bardzo dobry występ konińskich szablistów w II Pucharze Polski Seniorów w szabli - Łódź - 05.01.2013

Bardzo dobry występ konińskich szablistów w II Pucharze Polski Seniorów w szabli - Łódź - 05.01.2013

05.01.2013r. w Łodzi odbył się II Puchar Polski Seniorów w szabli - konińscy szabliści zaprezentowali się bardzo dobrze!

Drugie miejsce zdobył doskonale walczący Adrian Stanisławski, który wygrał w grupach wszystkie swoje walki. W walce o 16 wygrał z klubowym kolegą Mateuszem Godlewskim 15/8, o 8 wygrał z kolejnym klubowym kolegą Filipem Jastrzębskim 15/10, następnie pokonał Mariusza Wróbla (AZS AWF Warszawa) 15/6, by w półfinale pokonać Marcina Koniusza (AZS AWF Katowice) 15/11. W walce finałowej uległ aktualnemu olimpijczykowi Adamowi Skrodzkiemu (AZS AWF Katowice) 11/15 i ostatecznie zajął doskonałe II miejsce.

Doświadczony Patryk Pałąsz zajął VI miejsce po bardzo dobrych walkach grupowych. W walce o 16 wygrał z Sebastianem Więchem (AZS AWF Warszawa) 15/11, o 8 wygrał z klubowym kolegą Łukaszem Galem 15/14. W ćwierćfinale uległ Marcinowi Koniuszkowi 9/15.

Doskonale zaprezentowali się dwaj młodsi nasi zawodnicy- juniorzy: Kewin Chorchowski i Kamil Siwek

Kewin Chorchowski wszedł do finałowej 8 i zajął  VII miejsce. Jest to bardzo dobry występ.

Rewelacyjny występ zanotował Kamil Siwek, który jeszcze jest juniorem młodszym i kandydatem na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie. W pucharze zakwalifikował się do finałowej 8 zamykając stawkę i jest to jego wielkim osiągnięciem.

 W 16 walczyli jeszcze Łukasz Gal - 9, Stanisław Świerk - 12, Artur Staszak - 13 i Filip Jastrzęski - 16.

 Ośmiu zawodników w 16, w tym czterech w 8 to bardzo dobry wynik na początku roku. 

 W szabli kobiet Weronika Maciejewska zajęła 14 miejsce, która o finałową 8 przegrała z Martą Wątor (TMS Sosnowiec) 10/15. Miejsce 16 miejsce zajęła Gabriela Drygała, która przegrała z poźniejszą tryumfatorką turnieju Katarzyną Kędziorą (O.Ś. AZS AWF Poznań) 13/15. Gabrysia była bliska sprawienia dużej niespodzianki, jednak  końcówka pojedynku należała do doświaczonej zawodniczki z Poznania.

 Poniżej przedstawiamy pełne wyniki

 Szabla kobiet

1. Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań)
2. Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
3. Marta Wątor (TMS Sosnowiec)
3. Irena Więckowska (O.Ś. AZS Poznań)
5. Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań)
6. Karolina Walczak (TMS Sosnowiec)
7. Pamela Warszawska (TMS Sosnowiec)
8. Angelika Wątor (TMS Sosnowiec)
----------------------------------
miejsca zawodniczek KKSz Konin

14. Weronika Maciejewska
16. Gabriela Drygała
23. Sylwia Matuszak
24. Dominika Siekacz
27. Marta Geraga
28. Michalina Kostrzewa
31. Sara Ciesielska
35. Katarzyna Lengowska

Ćwierćfinały:
Irena Więckowska - Pamela Warszawska 15/5
Katarzyna Kędziora - Bogna Jóźwiak 15/9
Marta Wątor - Karolina Walczak 15/9
Matylda Ostojska - Angelika Wątor 15/8

Półfinały:
Katarzyna Kędziora - Irena Więckowska 15/14
Matylda Ostojska - Marta Wątor 15/11

Finał:
Katarzyna Kędziora - Matylda Ostojska 15/13


Szabla mężczyzn

1. Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
2. Adrian Stanisławski (KKSz Konin)
3. Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa)
3. Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice)
5. Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa)
6. Patryk Pałasz (KKSz Konin)
7. Kewin Chorchowski (KKSz Konin)
8. Kamil Siwek (KKSz Konin)
----------------------------------
miejsca pozostałych zawodników KKSz Konin

9. Łukasz Gal
12. Stanisław Świerk
13. Artur Staszak
16. Filip Jastrzębski
23. Sebastian Korczakowski
26. Matesz Godlewski
33. Patryk Jaskulski
36. Damian Dzwoniarski
37. Bartosz Strejza
40. Dawid Ogły
42. Mateusz Pychyński
45. Patryk Okrój

Ćwierćfinały:
Adam Skrodzki - Kewin Chorchowski 15/7
Mikołaj Grzegorek - Kamil Siwek 15/10
Marcin Koniusz - Patryk Pałasz 15/9
Adrian Stanisławski - Mariusz Wróbel 15/6

Półfinały:
Adam Skrodzki - Mikołaj Grzegorek 15/7
Adrian Stanisławski - Marcin Koniusz 15/11

Finał:
Adam Skrodzki - Adrian Stanisławski 15/11