20wrzesień2018

20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
Jesteś tutaj: Home » Sport » separator » Koszykówka » Finał bez gospodyń

Finał bez gospodyń

Po emocjonującym spotkaniu MKS MOS Konin przegrał z Basket ROW Rybnik 61:72. I to koszykarki z Rybnika zagrają w Final Four Pucharu Polski Kobiet.

mks-rybnik-02-12 01

Pucharowe zmagania w Koninie lepiej rozpoczęły koszykarki z Rybnika, które w tym meczu poprowadziła Agata Nowacka. Po wyrównanym początku wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej kwarty prowadziły już 21:10. Dzięki trafieniu Katarzyny Motyl ta część zakończyła się prowadzeniem rybniczanek 21:12.

W drugiej kwarcie rybniczanki rzucały z dystansu. Za trzy punkty trafiały Rebecca Harris i Justyna Zielonka. Do szatni koszykarki z Rybnika schodziły przy prowadzeniu 41:28.

Po zmianie stron koszykarki MKS MOS Konin wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane. Zagrały koncertowo. Po rzutach Chandry Harris i Iwony Płóciennik zmniejszyły dystans do rywalek. Doskonale pod koszem spisywała się Elżbieta Paździerska. Trzecią kwartę podopieczne Arkadiusza Konieckiego wygrały 23:9 i na tablicy wyników był remis 51:51.

Ostatnia część spotkania to ponownie dobra gra Elżbiety Paździerskiej, która trafiła trzy razy pod rząd i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Dzięki „trójce” Agaty Nowackiej rybniczanki wracają do gry. Doprowadzają do wyrównania, a indywidualne błędy koszykarek z Konina ułatwiają im zwycięstwo. W Koninie Basket ROW Rybnik pokonał MKS 72:61.

MKS: Elżbieta Paździerska 20, Katarzyna Motyl 13, Chandra Harris 10, Aleksandra Kaja 5, Iwona Płóciennik 4, Milena Krzyżaniak 4, Eliza Horodeńska 3, Marta Libertowska 2, Marta Mańkowska, Anita Szemraj

Basket ROW: Agata Nowacka 15, Rebecca Harris 15, Martyna Stelmach 12, Anna Kuncewicz 10, Joanna Łabuz 5, Markel Walker 5, Agnieszka Kułaga 4, Joanna Kędzia 3, Justyna Zielonka 3, Aldona Morawiec

Agata Nowacka, Basket ROW Rybnik: – Przyjechałyśmy dobrze przygotowane na te zawody, ale niestety trzecia kwarta  jest naszą piętą Achillesową. 11 strat w trzeciej kwarcie o tym świadczy. Cieszę się, że po takim spadku powróciłyśmy do meczu i udało nam się go wygrać. Gratuluję dziewczynom z Konina bardzo dobrej gry, widać było, że walczyły do samego końca. Mecz był ciekawy.

Joanna Kędzia, Basket ROW Rybnik: – Gratuluję przeciwniczkom. To był mecz walki, one nie oddały żadnej minuty z tego spotkania. Cieszę się, że my się podniosłyśmy i zagrałyśmy czwartą kwartę na lepszym, naszym poziomie. Dla nas Final Four to uwieńczenie tego, co próbowałyśmy zrobić.

Arkadiusz Koniecki, MKS MOS Konin: – Gratuluję zwycięstwa Rybnikowi. To była gra na dobrym poziomie jeśli chodzi o egzekucję. Pierwszą połowę mój zespół przespał. 14 punktów różnicy przyniosło szaleńczą pogoń w trzeciej kwarcie. Udało nam się tę różnicę zniwelować, ale przypłaciliśmy to zdrowiem w końcówce meczu. Nie mając wartościowych zmienników nie byliśmy w stanie przeciwstawić się obronie i być precyzyjnym w akcjach. Ubolewam, że to nie my zagramy w finale.  Chciałbym pochwalić dziewczyny za determinację, którą pokazały w trzeciej kwarcie.  Potrafimy wspiąć się na szczyty, ale płacimy za to wielką cenę.

Elżbieta Paździerska, MKS MOS Konin: – To był naprawdę dobry mecz, pomimo błędów. Cieszę się, ze w trzeciej kwarcie pokazałyśmy pazur. Niestety, zabrakło nam sił w końcówce. Niestety, nie zagramy w Final Four.

zródło:mksmos.com.pl