17październik2018

17 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Jesteś tutaj: Home » Sport » Porażka Górnika w Gdyni

Porażka Górnika w Gdyni

Piłkarze Górnika Konin po raz kolejny w tym sezonie musieli uznać wyższość rywala. Koninianie ulegli w Gdyni miejscowemu Bałtykowi 2:1.

balt

Bramkę dla Górnika zdobył Maciej Adamczewski. Tego dnia w zespole z Konina zabrakło dwóch podstawowych zawodników - Taras Yavorsky i Bartosz Świderski zmagają się z lekkimi urazami. Mimo to biało-niebiescy wyglądali dobrze na tle wyżej notowanego rywala. Pierwsza bramka dla Bałtyku padła po stracie piłki przed polem karnym. Futbolówkę przejął zawodnik gospodarzy, podał do lepiej ustawionego kolegi, a ten pokonał bezradnego w tej sytuacji Dominika Kąkolewskiego. Bałtyk w pierwszej połowie groźne sytuacje stwarzał sobie po błędach naszej defensywy, jednak na bramce dobrze spisywał się wcześniej wspomniany Kąkolewski. Na początku drugiej części meczu w dogodnej sytuacji znalazł się Dawid Przybyszewski, który otrzymał idealne podanie z autu. Młody napastnik trafił jednak prosto w bramkarza. Niecodzienna sytuacja miała miejsce w 74. minucie, kiedy to piłkę, która nie zdążyła opuścić boiska podał do bramkarza jeden z rozgrzewających się zawodników Górnika. Sędzia początkowo podyktował rzut wolny pośredni, jednak po chwili zmienił decyzję i wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił najlepszy strzelec Bałtyku. Pięć minut pózniej pięknym lobem popisał się Maciej Adamczewski i zdobył bramkę kontaktową. Ten gol niestety nie wystarczył i po końcowym gwizdku z trzech punktów cieszyli się gospodarze. Następne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w najbliższą środę z rewelacją rundy wiosennej - KP Starogard Gdański. Mecz ten zostanie rozegrany 18 kwietnia o godzinie 17:00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie. Skład Górnika: Dominik Kąkolewski - Michał Marszałek, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Mateusz Augustyniak (Mateusz Majer), Łukasz Wesołowski (Krystian Robak), Maciej Adamczewski, Sebastian Antas (Beniamin Trzepacz), Piotr Radoszewski, Krystian Sobieraj (Aleks Sieradzki), Dawid Przybyszewski.