18 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
Jesteś tutaj: Home » Sport » Druga wygrana Górnika

Druga wygrana Górnika

Górnik Konin odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

dwagg

W sobotnim spotkaniu pokonał drużynę Centry Ostrów Wlkp. 2:4 (1:2). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Krystian Sobieraj, Paweł Błaszczak, Łukasz Wesołowski oraz Dawid Przybyszewski. W spotkaniu nie brakowało kontrowersji, bowiem sędzia nie uznał dwóch prawidłowo zdobytych, naszym zdaniem, bramek dla Górnika Konin. Na początku spotkania zawodnicy obu zespołów starali się wywalczyć przewagę w środku pola. Po dość nerwowym początku w naszym wykonaniu w 10 minucie spotkania sędzia odgwizdał rzut karny po faulu bramkarza Centry na Mateuszu Majerze. Do piłki podszedł Krystian Sobieraj, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 22 minucie wydawało się, że prawidłowego gola zdobył Paweł Błaszczak, po tym jak piłkę po uderzeniu Łukasza Wesołowskiego wypuścił goalkeeper Centry, ale sędzia spotkania Karol Kobędza odgwizdał przewinienie napastnika Górnika Konin. W 34 minucie bramka Pawła Błaszczaka została już uznana. Wykorzystał on prostopadłe podanie Krystiana Sobieraja. Gospodarze po stracie drugiego gola szybko ruszyli do odrabiania strat. Już w 36 minucie zamieszanie w polu karnym Górnika wykorzystał Michał Kucharski, który zdobył kontaktowe trafienie. W 44 minucie piłka po uderzeniu Krystiana Sobieraja z rzutu wolnego trafiła do bramki, ale tym razem sędzia także nie uznał bramki, gdyż stwierdził, że jeden z ofensywnych graczy Górnika absorbował uwagę bramkarza Centry. Początek drugiej połowy to bardzo dobra gra gospodarzy. Przez większość czasu gry stwarzali zagrożenie pod bramką Dawida Kołodziejczaka. W 77 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Centry po faulu Sebastiana Antasa w polu karnym. Do piłki podszedł kapitan Centry Tomasz Adamiak. Pewnym strzałem z 11. metra pokonał Dawida Kołodziejczaka i dał gospodarzą wyrównanie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2 groźniej zaczęli atakować zawodnicy Górnika Konin. W 88 minucie bramkę dającą prowadzenie Górnikowi zdobył Łukasz Wesołowski. W doliczonym czasie gry sędzia odgwizdał jeszcze rzut karny po faulu na Dawidzie Przybyszewskim. Do piłki podszedł sam poszkodowany ustalając wynik spotkania na 2:4 dla Górnika. Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają już 25 listopada. Na obiekcie w Koninie Górnik podejmować będzie Wierzycę Pelplin. Będzie to ostatnie spotkanie ligowe Górnika w tym roku. Mecz zaplanowano na godz. 13:00.

Skład Górnika: Dawid Kołodziejczak - Piotr Radoszewski, Dawid Śnieg, Andrzej Górski, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski (90+ Maciej Rojewski), Łukasz Wesołowski, Sebastian Antas (90' Kamil Zieliński), Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (Aleks Sieradzki), Paweł Błaszczak (70' Dawid Przybyszewski).

źródło:gornikkonin.pl