24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Rozrywka » separator » Plotki » Uwaga! Zwiększona liczba zachorowań na grypę!

Uwaga! Zwiększona liczba zachorowań na grypę!

Temat jak najbardziej aktualny bowiem dotyczący grypy oraz innych infekcji. W mediach cały czas dyskutuje się o tym, czy powinniśmy się szczepić czy też nie. Niektórzy lekarze są bowiem zdania, iż poprzez szczepienie osłabiamy nasz organizm, dlatego powinniśmy z tego zrezygnować. 

Grypa

W Berlinie z dnia na dzień rośnie liczba osób chorujących na grypę. Instytut Roberta Kocha zachęca do szczepień. W pierwszym tygodniu stycznia zanotowano 10 przypadków zachorowania na grypę, teraz ta liczba zwiększyła się do 320 osób, w Saksonii 640. Przede wszystkim ludzie lekceważą objawy grypy twierdząc, iż to zwykłe przeziębienie. Przy grypie najlepiej odłożyć wszelkie plany na później i po prostu spędzić kilka dni w łóżku. To bowiem najlepsze lekarstwo na grypę, która może trwać nawet 2 tygodnie. Szczególnych trosk przysparzają lekarzom zagorzali przeciwnicy szczepionki przeciwko grypie. Ludzie często lekceważą grypę, rzadko kto decyduje się na szczepienie. Warto jednak uwzględnić: w Niemczech odnotowuje się rocznie 5000 do 8000 śmiertelnych przypadków zachorowań na grype.

Źródło: http://www.berliner-kurier.de/fotostrecken-gesundheit/jetzt-noch-impfen--die-grippewelle-ueberrollt-berlin,9614854,21693268.html

Katarzyna Królak