20wrzesień2018

20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Rozrywka » separator » Plotki » SZOK: podrzuca niemowlakiem nazywając to Baby-Swinging Joga

SZOK: podrzuca niemowlakiem nazywając to Baby-Swinging Joga

Przeglądając Facebooka natknąłem się na zdjęcie z matką wyprowadzającą dziecko na smyczy. Niby śmieszne, ale jeśli pomyśleć o tym ...to przestaje być to takie zabawne, a zaczyna być tragiczne. 

2345678uyhghj

Od razu przypomniało mi się wstrząsające wideo o na którym Lena Fokina wręcz rzucała swoim dzieckiem (które miało wówczas kilka tygodni). Nagranie okrążyło  świat z prędkością światła i wzbudziło wiele kontrowersji i protestów. Trudno jest mi się wypowiadać w tej kwestii, ale widząc to nagranie, jak i jemu podobne chwyta mnie przerażenie i absolutnie odbiera mi mowę. Zresztą co tu opowiadać, to trzeba zobaczyć. Uprzedzam jednak nagranie nie jest dla osób o słabych nerwach. Dla uspokojenia dodam, że jak się okazuje dziecko Leny Fokina ukazane na tym wstrząsającym wideo, ma już kilka lat i jej zdaniem ma się całkiem dobrze.

 


Baby-Swinging Joga - Lena Fokina 

 

Kobieta ta twierdzi również, że takie ćwiczenia w Rosji są praktykowane już od ponad 30 lat. Praktycznie wszyscy dziennikarze serwisów Internetowych, jak również światowych stacji telewizyjnych przedstawiają ten temat z olbrzymim oburzeniem. Lekarze uprzedzają, że takie praktyki są nie tyle niebezpieczne dla dzieci, ile mają znaczny i nieodwracalny wpływ na ich rozwój(!). Jednak nie przeszkadza to w rozpowszechnianiu się praktykowania Baby-Ewingi Jogi i pomimo ostrzeżeń ze strony lekarzy znajdują się zwolennicy (lub/i zwolenniczki) takiej metody „ćwiczeń” z dziećmi. Lena Fokina od kilku już lat prowadzi zajęcia z ćwiczeniami Baby-Swinging Joga w Egipcie (gdzie mieszka), dla młodych mam i również zajęcia dla kobiet w ciąży. Poniżej przykład:

Zajęcia z Baby-Swinging Joga prowadzi Lena Fokina 

 


Trudno jest mi uwierzyć zarówno w to, że takie ćwiczenia z dziećmi są praktykowane od trzydziestu lat, jak również w to, że są one dobre dla dziecka. Zwłaszcza kiedy przebrnąłem przez pierwsze 30 sekund pierwszego z prezentowanych powyżej filmów, gdzie słychać jak dzieci reagują na takie tortury. Pewne jest jedno, wideo to najczęściej wzbudza wśród widzów oburzenie ...i to akurat moim zdaniem jest raczej dobrym sygnałem.

Co ważne i koniecznie muszę zwrócić na to uwagę ćwiczenia praktykowane przez Lenę Fokina nie mają nic wspólnego z ćwiczeniami Baby – Joga, które to akurat są wręcz zalecane przez lekarzy i należy o tym pamiętać.


źródło: kfk.blox.pl