24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Rozrywka » separator » Akcje i konkursy » Zostań wolontariuszem WOŚP!

Zostań wolontariuszem WOŚP!

Rozpoczęły się przygotowania do 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie. Koniński sztab został już oficjalnie zarejestrowany i rozpoczyna poszukiwania wolontariuszy. W Koninie największą orkiestrę świata usłyszeć będzie można w Centrum Handlowym „Galeria Nad Jeziorem” 12 stycznia 2014 roku. zostań wolontariuszem 2014

Pieniądze zbierane będą na „zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”. Hasło towarzyszące finałowi brzmi: „Na Ratunek”.

Pieniądze na rzecz Fundacji zbierać będzie kilkuset wolontariuszy. Konińską orkiestrę wspierają, jak co roku Golina, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Skulsk, Wierzbinek, Kramsk i Krzymów. Nad liczeniem pieniędzmi czuwać będzie Bank PEKAO S.A w Koninie.

W dniu finału na kilku scenach zaprezentują się młodzi artyści z konińskich instytucji kultury oraz sportowcy. Będą kiermasze i megalicytacja, która już na stałe wpisała się w konińskie granie. Gwiazdą finału będzie zespół Pectus, a po koncercie o godz. 20.00 rozbłyśnie orkiestrowe światełko do nieba.

zostań_wolontariuszem_2014.jpg013_22Final_kolo_3_-_podglad.jpg

W gronie partnerów znalazły się konińskie instytucje kulturalne, szkoły, harcerze, Miasto Konin, Starostwo Powiatowe, lokalne media, pogotowie, policja, straż pożarna, organizacje pozarządowe, niezależni animatorzy kultury, artyści oraz konińskie firmy.

Koordynatorem WOŚP, podobnie jak w poprzednich latach jest CKiS – DK Oskard. Tam mieści się główny sztab orkiestry, do którego mogą zgłaszać się osoby, które chcą zostać wolontariuszami. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 8 grudnia 2013 roku , codziennie w godz. od 10.00 do 22.00 w kasach Oskardu lub impresariacie.