26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Rozrywka » separator » Akcje i konkursy » Konkurs na maskotkę festiwalową

Konkurs na maskotkę festiwalową

Co roku ten sam problem: co może być maskotką Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca? W przyszłym roku odbędzie się już 35. Festiwal, a maskotki jak nie było… To może wymyślą ją uczestnicy festiwalu, w ogóle dzieci? 

Logo Fetiwalu

 

Maskotka jest nieodłącznym elementem dzieciństwa. Któż nie pamięta swojego misia, zwierzątka czy pacynki. Najpiękniejsze i najukochańsze były te samemu wykonane. To one najdłużej „żyły”, często towarzysząc nam – aż trudno się przyznać – w wieku całkiem dorosłym.


Koniński Dom Kultury, organizator Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, ogłasza konkurs na projekt maskotki festiwalowej! - Koniński festiwal będzie w przyszłym roku obchodził swoje 35-lecie. To wiek „dorosły” a zarazem bardzo młody dzięki uczestnictwu w nim dzieci i młodzieży do 16 lat. Temu Festiwalowi, zwłaszcza jego uczestnikom, brakuje… maskotki, którą mogą uznać za swoją, przyjazną, sprzyjającą festiwalowemu sukcesowi. Konkurs na maskotkę festiwalową adresujemy go do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, liczymy także na współpracę opiekunów i nauczycieli młodych twórców – przekonuje Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor KDK.


Jeśli przyjąć założenie, że nowa maskotka mogłaby towarzyszyć już uczestnikom przyszłorocznego festiwalu, to czasu na jej stworzenie jest niewiele. Organizatorzy konkursu założyli, że czas na wykonanie projektów kończy się w grudniu bieżącego roku. Jakie warunki musi projekt spełniać, jak go wykonać, gdzie i w jakim czasie przysłać – o tym szczegółowo można przeczytać w regulaminie, zamieszczonym na stronie festiwalowej www.festiwaldzieciecy.pl, w zakładce „regulaminy”; tam też są oświadczenia, konieczne do wypełnienia przez uczestników i ich opiekunów.

Wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w konkursie, zachęcamy ponadto do zaglądania na strony internetowe: www.festiwaldzieciecy.pl, www.kdk.konin.pl oraz www.kulturalnykonin.pl, gdzie także będą publikowane bieżące informacje dotyczące konkursu u festiwalu. W razie pytań dotyczących konkursu, prosimy kontaktować się z Biurem Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca: tel. 63 211 31 30 w. 22 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .   

Tekst: Andrzej Dusza