26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Rozrywka » separator » Akcje i konkursy » Ruszaj w podróż „Rowerem z Feriusiem”

Ruszaj w podróż „Rowerem z Feriusiem”

Pierwszy dzień lata? Czemu nie spędzić go na rowerze. Już w najbliższy piątek, 21 czerwca odbędzie się druga edycja Rajdu Rowerowego organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Lokalnej Młodzi-Aktywni, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Konińskim Towarzystwem Sportów Rekreacyjnych „Sport”. Patronat nad Rajdem, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Rowerem z Feriusiem” objął Prezydent Miasta Konina oraz Wójt Gminy Stare Miasto. Start o godzinie 10.00 z parkingu CH Ferio. 

Plakat rajdu
Logo Rajdu

Konin, czerwiec 2013 – Bidon i kupon na kiełbaskę – takie nagrody czekają na każdego, kto zdecyduje się wziąć udział w najbliższym Rajdzie Rowerowym Ferio. Rejestracja uczestników rozpocznie się już o godzinie 9.00. W godzinę później uroczystego otwarcia Rajdu dokona Wójt Gminy Stare Miasto, który również weźmie udział w Rajdzie. Tegoroczna trasa będzie wiodła m.in. malowniczymi ścieżkami rowerowymi w kierunku Kars oraz w stronę Bulwarów, Na placu Wolności o godzinie 11.20 odbędzie się piknik oraz zorganizowane zostaną konkurencje sprawnościowe i konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego z licznymi nagrodami.

 

„Edukacja na temat przepisów ruchu drogowego, wskazywanie na potrzebę tworzenia dróg rowerowych, promocja aktywnego wypoczynku w gronie rodziny oraz popularyzowanie miejscowych atrakcji turystycznych – to podstawowe cele, które przyświecają organizowanemu przez nas Rajdowi Rowerowemu” – mówi Henryk Grabowski, Dyrektor CH Ferio. „W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja Rajdu, która była ogromnym sukcesem. W tym roku chęć uczestnictwa w imprezie zadeklarowało już ponad 300 osób. Wygląda na to, że Rajd Rowerowy Ferio na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych w okolicach Konina” dodał Henryk Grabowski.

Wstępne uczestnictwo w Rajdzie zadeklarowały już szkoły podstawowe i gimnazjum z rejonu Starego Miasta i Konina. Jednak do wzięcia w nim udziału nie jest wymagana żadna wcześniejsza rejestracja – wystarczy przyjechać swoim rowerem 21 czerwca około godziny 9.00 na parking przed CH Ferio i zgłosić chęć uczestnictwa. Zakończenie rajdu przewidziano na godzinę 13.00.