infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

Rowery miejskie wracają

poniedziałek Luty 25, 2019

Jeszcze tylko kilka dni i mieszkańcy Konina znowu będą mogli korzystać z rowerów miejskich. Już 1 marca na 11 stacjach dostępne będą 102 rowery.

Przed nami pierwszy pełny sezon Konińskiego Roweru Miejskiego. W ubiegłym roku system wystartował pod koniec sierpnia i trwał do końca listopada. Przez trzy miesiące konińskie rowery zostały wypożyczone 17 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 3300 użytkowników. „Już w ubiegłym roku mieszkańcy Konina udowodnili, że rower publiczny to jest to, na co czekali. 17 tysięcy wypożyczeń to świetny wynik. W piątek zaczynamy pełny, trwający 9 miesięcy sezon. Zachęcamy do przesiadki na rowery zarówno tych, którzy już je wypróbowali w zeszłym roku, jak i nowych użytkowników” - mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska. O tym, że Rower Miejski to przysłowiowy strzał w dziesiątkę mówią też władze miasta. „Zaobserwowaliśmy w naszym mieście modę na jazdę rowerem – i to niezależnie od wieku. Regularnie o poranku w roku szkolnym pustoszała baza rowerowa przy dworcu PKP. Uczniowie i studenci przesiadali się z autobusów na rowery i dojeżdżali do szkół czy na uczelnię, nie przekraczając pierwszych darmowych trzydziestu minut. Wiele osób dojeżdżało latem na imprezy organizowane na bulwarze,  w starej części miasta. Na stacji nad rzeką było tak tłoczno, że brakowało miejsca, by pozapinać rowery” - tłumaczy Piotr Korytkowski, prezydent Konina. Zasady korzystania z Konińskiego Roweru Miejskiego nie zmieniają się. Pozostaje cennik zakładający brak opłat za nieprzekraczające 30 minut wypożyczenia. Również założone w poprzednim sezonie konta użytkowników pozostają ważne. Są one aktywne, jeśli znajduje się na nich co najmniej 10 złotych.

Użytkownicy mogą się zarejestrować korzystając z terminala stacji wypożyczeń, strony internetowej KoninskiRower.pl lub aplikacji mobilnej Nextbike. Warto pamiętać o uzupełnieniu stanu konta i jego aktywacji. Rowery wypożyczamy korzystając z terminala - wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer roweru - lub aplikacji mobilnej. Po dokonaniu wypożyczania wystarczy wypiąć rower z elektrozamka i można cieszyć się jazdą. Aby zwrócić rower, wystarczy z powrotem wpiąć rower w elektrozamek na dowolnej stacji Konińskiego Roweru Miejskiego.

Sezon Konińskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/rowery-miejskie-wracaja">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
3.9
°C
91
%
17
km/h
0.0
mm
0
cm
33
%