infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Przemysław Gronek

sobota Październik 5, 2019

Szanowni Państwo,

jestem kandydatem na posła do Sejmu RP. Poniższym artykułem chciałbym przedstawić się tym wyborcom, którzy jeszcze mnie nie znają. Podobnie jak większość z Nas ciężko pracuję, dojeżdżam do pracy. Stąd też moje hasło „pracą ludzie się bogacą” a całą Konfederację, którą reprezentuję, można ująć w słowach „Wolność, Własność, Sprawiedliwość”.

Jestem zwykłym obywatelem, pracownikiem i znam problemy dnia codziennego. Znam realia życia w odróżnieniu od posłów, senatorów, rządzących. Zarówno jako obywatel jak i przyszły parlamentarzysta będę dążył do następujących zmian:

1000 + dla każdego pracującego przez obniżenie kosztów pracy oraz zniesienie przymusu ZUS – podatek dochodowy to kara za pracę, należy zlikwidować PIT! Nie można karać za chęć zapewnienia bytu sobie oraz najbliższym.  Jako wolni ludzie każdy powinien mieć wybór czy chce sam odkładać na swoją emeryturę (która byłaby znacznie wyższa) czy zostać przy obecnej opcji.

Zniesienie immunitetów Posłom i Senatorom – jako zwykłemu człowiekowi nigdy nie był potrzebny mi żaden przywilej więc tym bardziej jako reprezentantowi wyborców nigdy nie będzie. Podobnie ze wszelkimi przywilejami jak np. limuzyny rządowe należy sprzedać i kupić chociażby karetki ratujące życie w całym kraju a wszelkie wydatki ograniczyć do minimum.

Powiązanie pensji Posła ze średnim wynagrodzeniem -  nie można dopuszczać aby ludzie dostawali się do takich instytucji kierowani chęcią zysku. Takie rozwiązanie będzie skutkowało zależnością od obecnej sytuacji w Polsce co jest sensowne i zobliguje rządzących do dbania o wspólny interes. Podczas poprzednich wyborów publicznie zobowiązałem się do przekazywania znacznej części pensji posła na cele społeczne!

Zniesienie podatku dochodowego emerytom – grupa społeczna, która jest podwójnie wyzyskiwana i jest podwójnie opodatkowana co nie powinno mieć miejsca. Obecni emeryci zapłacili już ten podatek kiedy pracowali na swoje emerytury. Takie rozwiązanie gwarantuje znacznie więcej w ich portfelach niż dodatkowe emerytury, którymi rząd Was próbuje przekupić!

Ekologia przez wykorzystanie nowoczesnych technologii – wiele jest przykładów ekologicznych technologii dzięki którym możemy dbać o nasze środowisko. Od nowoczesnych nisko-emisyjnych lub elektrycznych silników w samochodach, przez pompy ciepła w domach czy budowa elektrowni atomowych pozyskując czystą i przede wszystkim tanią energię. Wiele osób chciałoby tak wspomagać klimat jednak zwyczajnie stać na to niewielu

Legalizacja marihuany wzorem Czechów – kolejny postulat, którym można zwiększyć  wolność obywatela jako jednostki. U naszych południowych sąsiadów czy w Holandii bez przeszkód można zaopatrzyć się w marihuanę w celach medycznych czy rekreacyjnych a nikomu z tego powodu nie dzieję się krzywda. Utworzyła się cała gałąź usług, która daje zatrudnienie tysiącom osób. Alkohol czy papierosy są znacznie bardziej szkodliwe jednak ich nie zakazujemy.

Dobrowolne finansowanie Kościoła przez podatników – niemoralnym jest zabieranie obywatelom pod przymusem ich ciężko zarobionych pieniędzy i przekazywanie na związki wyznaniowe niezależnie od ich religii. Ateiści, chrześcijanie czy osoby prawosławne powinny mieć wolny wybór w tej sprawie chociażby wyrażając pisemną zgodę na przekazanie części ich podatku na wybraną przez siebie religię lub samemu przekazywać w darowiznach.

Jest to zaledwie część zmian, które chciałbym wprowadzić aby żyło się Nam lepiej.

Głosując na mnie macie pewność, że będę dążył do spełnienia tych słów niezależnie od wyniku wyborów!

 

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/przemyslaw-gronek">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
0.6
°C
85
%
16
km/h
0.0
mm
0
cm
32
%
Nadchodzące wydarzenia: