Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

Przegrana Górnika w ostatniej minucie – video

niedziela Październik 7, 2018

Zawodnicy Górnika Konin przegrali w derbowym pojedynku z KKS-em Kalisz 1:2.

Jedyną bramkę dla Górnika zdobył Dawid Śnieg. Pierwsza część spotkania była dość wyrównana. Swoje sytuację na zdobycie bramki mieli zawodnicy obydwu drużyn. Najgroźniej w konińskim polu karnym zrobiło się po strzale Ivana Vidala Gonzaleza, który trafił w słupek. Niewiele zabrakło, a gola zdobyłby Maciej Adamczewski, jednak jego centrostrzał w ostatniej chwili obronił Adam Wasiluk. Przed przerwą piłkę do siatki wpakował Dawid Przybyszewski, ale sędzia przy tej sytuacji dopatrzył się spalonego. W drugiej połowie udało się zauważyć przewagę gościu z Kalisza, którzy raz po raz oddawali strzały na bramkę Górnika. W 64 minucie wynik meczu otworzył Ivan Vidal Gonzalez. Dość niespodziewanie w 82 minucie biało-niebieskim udało się wyrównać. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Dawid Śnieg. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, piłkę w środku pola stracił Mateusz Augustyniak. Zawodnicy KKS-u wykorzystali błąd konińskiego obrońcy i w ostatniej minucie doliczonego czasu gry wynik na 1:2 ustalił Robert Tunkiewicz. W następnej kolejce koninianie będą pauzować, bowiem spotkanie z Lechem II Poznań zostało przełożone na 7 listopada ze względu na powołania do reprezentacji zawodników Kolejorza. Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają 20 października z Polonią Środa Wlkp.

Skład Górnika Konin: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski (70' Paweł Błaszczak), Taras Yavorskyy, Jeremiasz Grela (59' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki (75' Krystian Sobieraj), Dawid Przybyszewski (90' Mikołaj Karbowy).