infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Pożar budynku gospodarczo – magazynowego w miejscowości Zalesie gm. Dąbie.

piątek Lipiec 26, 2019

24 lipca 2019r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o godzinie 20.23 otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczo-magazynowego w miejscowości Zalesie, gm. Dąbie.

Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP  w Kole oraz OSP Olszówka, OSP Dąbie, OSP Ostrów oraz OSP Karszew. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pożarem objęty jest  cały przód budynku gospodarczo-magazynowego z dachem. Pożar zagraża budynkowi przyległemu do palącego się obiektu oraz budynkom w bliskiej odległości od miejsca pożaru. Właściciel budynku odłączył energię elektryczną przez przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym, podaniu 6 prądów wody w natarciu  na palący się budynek , dwóch prądów wody w obronie na budynek przyległy do palącego się obiektu oraz dwóch prądów wody w obronie na budynki znajdujące się w bliskim otoczeniu źródła ognia. W budynku gospodarczo-magazynowym znajdowały się dwie chłodnie na owoce i warzywa wraz z wyposażeniem. Jedna z nich uległa całkowitemu spaleniu, natomiast wyposażenie drugiej chłodni uległo całkowitemu zniszczeniu i stopieniu. Strażacy ugasili również drewniane i plastikowe palety znajdujące się przy budynku.  Po ugaszeniu pożaru strażacy za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzili wszystkie pomieszczenia na obecność zarzewi ognia. Pożar przez 4 godziny i 12 minut gasiło 31 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru prowadzi policja.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/pozar-budynku-gospodarczo-magazynowego-w-miejscowosci-zalesie-gm-dabie">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
1.7
°C
88
%
18
km/h
0.0
mm
0
cm
30
%
Nadchodzące wydarzenia: