infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Powiat Koniński ponownie najlepszy w województwie

sobota Czerwiec 22, 2019

Pokazali wysoki sportowy poziom i po raz kolejny zdobyli dla Powiatu Konińskiego tytuł Mistrza Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi.

Reprezentacja powiatu konińskiego nie miała sobie równych w XXI Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi. Najwyższe miejsce na sportowym podium wywalczyła zachowując ponad 80-punktową przewagę nad drugą drużyną zawodów. Od 2012 roku, aż osiem razy powiat zdobywał mistrzostwo województwa. Kilkakrotnie też zajmował miejsca na niższych stopniach podium. W tegorocznej letniej edycji zawodów  reprezentacja składająca się z zawodników z gmin: Rychwał, Golina, Stare Miasto i Rzgów, wywalczyła 619,75 punktów i z dużą przewagą nad konkurentami zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu. Biorąc udział w grach zespołowych oraz 13 konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych, sportowcy - amatorzy najlepiej spisali się (zajmując pierwsze miejsca) w piłce nożnej i siatkowej mężczyzn oraz piłce nożnej kobiet, w jeździectwie, wędkowaniu na sucho, a także w rzutach do celu i piłką lekarską. W drodze po najwyższe trofeum zawodów, drużyna powiatu konińskiego pokonała reprezentacje z powiatu ostrowskiego (538,5 pkt) i ostrzeszowskiego (476,25 pkt).

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/powiat-koninski-ponownie-najlepszy-w-wojewodztwie">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
0.6
°C
89
%
19
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: