infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Pomógł zatrzymać nietrzeźwego

środa Październik 9, 2019

Dzięki czujności i reakcji zgłaszającego, dzielnicowi z Koła zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 46-letni mężczyzna kierował Audi pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Mieszkaniec gminy Kościelec ponownie stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwa. 8 października 2019 r. w godzinach popołudniowych dyżurny kolskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył pojazd, którego kierujący nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. We wskazany rejon pojechał patrol kolskiej policji. Tuż przed miejscem zamieszkania mężczyzny, dzielnicowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że mieszkaniec gminy Kościelec jest pijany. Badanie stanu trzeźwości 46-latka wykazało, że ma w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych, wyszło na jaw, że kierujący kilka miesięcy temu stracił już prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości, co skutkowało wydanym przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ignorowanie wyroku sądu w tym zakresie jest przestępstwem, dlatego też 46-latek odpowie zarówno za ponowne kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wydłużony okres zakazu prowadzenia pojazdów.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/pomogl-zatrzymac-nietrzezwego">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
0.6
°C
84
%
11
km/h
0.0
mm
0
cm
32
%
Nadchodzące wydarzenia: