infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

Pierwsze solarne ławki w Koninie

czwartek Sierpień 15, 2019

Solarne ławki pojawiły się w okolicach boiska przy ul. Makowej na Chorzniu, na pl. Niepodległości, w parku 700-lecia w Morzysławiu, w okolicach jeziorka Zatorze oraz na skwerze w Łężynie. Ławki zamontowano w ramach KBO.

Ławka wraz z system gniazd USB jest zasilana przez system paneli fotowoltaicznych przetwarzających promienie słoneczne na bezpłatną, ekologiczną energię. Dzięki temu mieszkańcy Konina mogą naładować swoje telefony komórkowe przy okazji czasu spędzonego na zewnątrz . Kazda z ławek ma wbudowany sensor smogu. Różne odczyty z różnych dzielnic Konina pokażą mieszkańcom, czym oddychamy na co dzień, bliżej miejsca zamieszkania czy też czym oddychamy idąc na spacer czy plac zbaw. Wyniki pomiarów jakości powietrza będą niebawem dostępne na stronie konin.pl - mówi pomysłodawczyni projektu Emilia Wasielewska . Ławki zakupione i zamontowane w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Każda z 5 ławek ma panel fotowoltaiczny, akumulator, dwa porty USB i ładowarkę  indukcyjną do ładowania urządzeń mobilnych, moduł WiFi oraz czujnik smogu.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/pierwsze-solarne-lawki-w-koninie">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
-2.5
°C
78
%
8
km/h
0.0
mm
0
cm
0
%
Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń