infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

sobota Wrzesień 14, 2019

W przypadające dziś święto Podwyższenia Krzyża Świętego w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej gościła XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi.

Mszy św. o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej przewodniczył ks. Mirosław Frankowski z parafii św. Barbary w Turku, diecezjalny duszpasterz Honorowych Dawców Krwi. Podczas Eucharystii przy ołtarzu znajdowały się poczty sztandarowe klubów HDK, których przedstawiciele przybyli na dzisiejszą pielgrzymkę. Z koli w prezbiterium licheńskiej bazyliki wystawiona była kopia krzyża, do którego w 1944 roku strzelała nazistowska wychowawczyni, Berta Bauer. W homilii, którą do wiernych wygłosił ks. Łukasz Przelazły z Turku, mowa była o krzyżu, który jest niezbędnym narzędziem zbawienia każdego człowieka. Odnosząc się do krwiodawców, dziękował im za ich niezłomną postawę niesienia bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym. W dzisiejszej pielgrzymce wzięli udział honorowi dawcy krwi m.in. z Konina, Rzeszowa, Sierpca, Sulejówka, Turku.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/pielgrzymka-honorowych-dawcow-krwi">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
0.6
°C
90
%
8
km/h
0.0
mm
0
cm
0
%
Nadchodzące wydarzenia: