21sierpień2018

21 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » separator pasja » Nordic walking » 3 poziomy do sukcesu w nordic walkingu

3 poziomy do sukcesu w nordic walkingu

Podobnie jak w wielu innych dziedzinach także w Nordic Walkingu jest kilka poziomów zaawansowania a dokładnie trzy. Wszystkie znają osoby, które już od dawna trenują i korzystają z porad instruktora. Każdy z poziomów uzależniony jest od intensywności oraz celu chodzenia, bo technika zawsze pozostaje ta sama. Również dodatki do Nordic Walking pozostają te same.

Na pierwszym etapie tak zwanym zdrowotnym ćwiczą osoby, które chcą poprawić swoją kondycję oraz te, które są po przebytych urazach a Nordic Walking traktują jako dobrą rehabilitację. Jest także idealnym wyjściem dla osób pozostających na diecie, których celem jest zrzucenie kilku przeszkadzających kilogramów.

Na takim poziomie treningi nie są intensywne, staramy się tak ćwiczyć aby sprawiało nam to przyjemność, dotleniało nasz organizm i poprawiamy sprawność fizyczną. Rzeczą niezwykle ważną jest rozluźnienie, zwłaszcza tych partii mięśni, które na co dzień pozostają spięte.

Poziom drugi to już ćwiczenia w stylu fitness. Przeznaczony jest dla osób, które szukają urozmaicenia w treningach. Na tym etapie głównie trenuje się wytrzymałość a decydującą rolę odgrywa częstotliwość i systematyka marszów. Konieczne jest chodzenie przynajmniej 3 razy w tygodniu po co najmniej 1,5 godziny. Zaletą tego sportu jest to że nie potrzebujemy wychodzić na siłownię czy do fitness klubu i płacić za możliwość treningu. Raz zakupione kijki będą służyć przez długi czas.

Ostatnim stopniem wtajemniczenia jest trzeci etap, który ma specyfikę wyzwania sportowego. Tym samym technika ulega znacznemu urozmaiceniu. Wprowadza się bieganie, skoki, wchodzenie i schodzenie po stromych zboczach. Idealne wyjście dla sportowców chcących wzmocnić mięśnie górnych partii ciała. Na trzecim poziomie ćwiczy się w sposób wyczerpujący, ma on wiele odmian takich jak: trucht, skoki z nogi na nogę, bieg z kijami, jazda na rolkach przystosowanych do kijków.

Źródło: nordicwalking.com.pl

Foto: wiadomosci.pless.pl