21sierpień2018

21 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » separator pasja » Muzyka » Nowości o Kasi Stankiewicz

Nowości o Kasi Stankiewicz

 Kasia Stankiewicz przygotowuje się do wydania czwartej solowej płyty, która trafi na rynek w drugim kwartale 2013 roku. Aby osłodzić fanom oczekiwanie na nowy materiał, wydała nakładem Polskiego Radio reedycję albumu „Extrapop”.
  Już sam tytuł płyty sugeruje, że mamy do czynienia z zupełnie nową jakością w twórczości wokalistki. I rzeczywiście – artystka znalazła nowe inspiracje muzyczne i zupełnie odcięła się od swojej dotychczasowej twórczości, znanej zarówno z Varius Manx czy solowego albumu zatytułowanego „Kasia Stankiewicz”. Na „Extrapop” nie ma już funky, jazzu czy soulu.

Piosenkarka poszła z dobrym skutkiem w stronę muzyki elektronicznej spod znaku Air, Lamb czy też Daft Punk. Duża w tym zasługa Radosława Łuki, który wyprodukował tą płytę. Spośród dwunastu piosenek, które znalazły się na krążku największym uznaniem cieszyły się single: „Schyłek Lata”, „Francuzeczka” i „Saint Etienne”. Na uwagę zasługują jeszcze „Jak To Widzi Lola”, „Pani Muzyka” i „Urodzinowa”. W dwóch utworach („Ratuj Mnie” i „Sri Lanka”) na gitarze akustycznej zagrał Grzegorz Skawiński.


 Do reedycji albumu dorzucono bonusowy dysk. Jest na nim kilka remiksów (aż trzy z nich to różne wariacje „Francuzeczki”) zrobionych przez Adama Wardina i Radosława Łukę, instrumentalna wersja „Saint Etienne” oraz utwór „Run” z serialu „Londyńczycy”.


Reedycja ma zupełnie nową okładkę. Teraz widnieje na niej twarz piosenkarki, a nie jak kiedyś dość kontrowersyjne zdjęcie dwóch dziewczyn.


W 2003 roku Stankiewicz musiała sprzedać swoje mieszkanie, żeby to wydawnictwo ujrzało światło dzienne. Wytwórnia, z którą wówczas współpracowała, nie wierzyła w ten materiał. Dla sympatyków elektro „Extrapop” jest dzisiaj płytą niemal kultową, chociaż nie udało mu się osiągnąć takiego sukcesu komercyjnego jak którykolwiek z solowych albumów innej byłej wokalistki Varius Manx - Anity Lipnickiej.


Traklista:
CD1
1. FRANCUZECZKA
2. LOLA
3. SCHYŁEK LATA
4. SAINT ETIENNE
5. SRI LANKA
6. LATO 2001
7. PANI MUZYKA
8. PIOSENKA KASI
9. DOBRZE BYŁOBY JUŻ ZAWSZE
10. URODZINOWA
11. RATUJ MNIE
12. SRI LANKA
CD2
1. FRANCUZECZKA (EXTRAMIX) - A2mix - Adam Wardin gościnnie Luka
2. FRANCUZECZKA (POPMIX)   - A2mix - Adam Wardin gościnnie Luka
3. SCHYŁEK LATA (REMIX) - A2mix - Adam Wardin
4. SAINT ETIENNE (FRENCH VERSION) Luka
5. URODZINOWA (REMIX) A2mix Adam Wardin
6. FRANCUZECZKA (EXTRAMIX INSTRUMENTAL) - A2mix - Adam Wardin gościnnie Luka
7. SAINT ETIENNE (INSTRUMANTAL) Luka
8. FRANCUZECZKA (SINGLE EDIT) -  Luka
9. RUN

źródło: muzyka.pl    foto: nocoty.pl