20wrzesień2018

20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » separator pasja2 » Taniec » Kursy tańca

Kursy tańca

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad kursem tańca? Czy warto zapisać się na coś takiego? A może jest to tylko strata czasu i marnowanie pieniędzy? Nauka tańca na pewno nie jest zadaniem łatwym, ale właśnie dzięki kursom tańca, prowadzonym przez profesjonalistów, możemy w łatwy i przyjemny sposób opanować tajniki ulubionego stylu.


Dziś coraz więcej osób wybiera taniec jako sposób na zabicie wolnego czasu a niejednokrotnie jako dodatkową formę aktywności fizycznej. Taniec nie ma nic wspólnego z karate a tym bardziej z aerobikiem.

    Taniec to coś więcej niż sport. To próba uzewnętrznienia tego co mamy w głębi serca. To opowiadanie swojej historii poprzez ruch. To zabawa z muzyką, igranie z rytmem i niepowtarzana relacja z partnerem/partnerką. Ktoś kiedyś powiedział, że w tańcu możliwe są dwie drogi.

Pierwsza jest zdominowaniem partnerki przez prowadzenie partnera. Jest całkowitym poddaniem się partnerki temu co robi partner. Jest to niemal pełne oddanie i wierne podążanie za sugerowanymi przez partnera krokami.

Druga droga, przeciwna, jest rozumiana jako „walka”.  Bitwa interpretacji muzyki i rytmów przez partnera i partnerkę. Wyzwalająca nowe pokłady energii, chęć przezwyciężenia ale ciągle inspirująca do nowych ruchów. Taniec rozumiany w ten sposób staje się sztuką. Sztuką wyrażania uczuć i emocji poprzez ruch.

    Niezależnie od techniki, którą się wybierze: rumba, breakdance, salsa, jazz – ważne jest aby zawsze dać coś od siebie. By wykonywanym ruchom nadać tchnienie i przestrzeń, bo nie wiadomo dokąd dalej nas zaprowadzą.

    Uczęszczając na kursy tańca łatwo zauważyć, że ten duch pasji często już jest na wyczerpaniu, że idea, która powstała z zamiłowania do ruchu, szybko zmieniła się na komercyjne kursy. Nauczyciele często uczą według utartych schematów, gonią z materiałem, nie pozwalając a raczej nie dając możliwości własnej interpretacji. Czy to zabija pasję? Nie, ale z pewnością zniechęca, bo nie pozwala rozwinąć skrzydeł.  

Dlatego tak ważne jest by pamiętać, że taniec czy w parze czy też solo, jest zabawą i Twoją interpretacją, odpowiedzią na muzykę, którą słyszysz.

źródło: artelis.pl ; foto: egofitness.pl