20wrzesień2018

20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » separator pasja2 » Taniec » Taniec Gangam Style

Taniec Gangam Style

Czy taniec z utworu "Gangnam Style", południowokoreańskiego wokalisty PSY, dorówna popularnością słynnej "Macarenie"? A może zniknie tak szybko, jak się pojawił?


"Gangnam Style" to fenomen na skalę światową. Utwór, który pojawił się w internecie w połowie lipca, został odtworzony na YouTube już ponad 270 mln razy, a liczba wyświetleń codziennie zwiększa się o kilka milionów. Piosenka jest również uznawana za najpopularniejszy na YouTube teledysk z gatunku K-Pop, czyli koreańskiej odmiany muzyki dance, połączonej z elementami elektropopu, hip-hopu oraz współczesnego R'n'B. Do tego dochodzi także rekord świata w tzw. lajkach na YouTube, który właśnie został pobity przez utwór południowokoreańskiego wokalisty. Czym "Gangnam Style" zapewnił sobie tak wielką popularność?

Najprawdopodobniej tajemnicą fenomenu piosenki jest chwytliwa, wpadająca w ucho melodia i zabawny taniec, który przypomina ujeżdżanie konia. Publicznie wykonały go już m.in. Britney Spears czy Nelly Furtado. Na wzór gwiazd, tańcem zainteresowali się także "zwykli" ludzie. Na Facebooku już ponad 3 tys. osób zadeklarowało się, że odtańczy wspólnie taniec z "Gangnam Style" w okolicach warszawskiego metra. Wydarzenie ma się odbyć 20 października (sobota) o godz. 17. Wszyscy, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu, mogą nauczyć się choreografii nie tylko z oficjalnego teledysku do utworu. YouTube zapełnił się już filmikami instruktażowymi, które pokazują, jak należy tańczyć "Gangnam Style".

Popularność utworu zwiększają również jego parodie, które pojawiają się w sieci. Jedna z nich, wykonywana przez grupę The Key of Awesome, zamiast "Gangnam Style" proponuje nam "Kim Dzong Style". W parodiowanej wersji teledysku zamiast PSY, występuje mężczyzna ucharakteryzowany na przywódcę Korei Północnej, Kim Dzong Una.

Szaleństwo na "Gangnam Style", póki co, trwa w najlepsze. PSY ma w tej chwili swoje przysłowiowe "pięć minut". Czy jednak utwór "Gangnam Style" okaże się na tyle dobry, że zapewni piosenkarzowi długotrwałą popularność?

 

źródło: wiadomosci24.pl ; foto: gotgame.com