20wrzesień2018

20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » separator pasja2 » Rower » Jaki najlepszy?

Jaki najlepszy?

Jazda na rowerze, o czym wspominano już niejeden raz, jest przyjemna, bezpieczna, odpowiednia niemal dla każdego i bardzo zdrowa.


Stanowi świetną alternatywę dla samochodu, jest sposobem na spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny, albo pojedynczo, albo w towarzystwie znajomych czy kogoś z rodziny.

Jak wybrać rower?

Aby jazda na rowerze była przyjemna i komfortowa, musimy pamiętać o tym, aby dobrać rower odpowiedni dla siebie, pasujący do naszego wzrostu, stanu zdrowia itp. Rady powinien udzielić nam sprzedawca w profesjonalnym sklepie sportowym, posiadający wiedzę na temat doboru rowerów – nie wahajmy się więc zadawać mu pytań.

Modele rowerów

Poniżej przedstawiamy kilka modeli rowerów, pomiędzy którymi możemy wybierać w sklepie rowerowym:

Rower miejski - idealny dla osoby z chorym kręgosłupem, ciężki, o cienkich oponach, wysoko uniesionej kierownicy, niskim siodełku i braku przerzutek.

Rower turystyczny - przeznaczony dla wytrzymałych, zapewniający komfort i stabilność, o szerokich i odpornych na uszkodzenia oponach, nisko osadzonych pedałach, wielobiegowej przerzutce umożliwiającej strome podjazdy.

Rower crossowy (trekingowy) - najlepszy dla początkujących rowerzystów oraz osób z problemami zdrowotnymi, o dużych kołach, szerokich oponach, pedałach umieszczonych dość wysoko, dzięki czemu możliwa jest jazda po nierównym terenie.

Rower górski - powinny go wybierać jedynie osoby ze zdrowym kręgosłupem; ma mniejsze koła, grube opony z bieżnikiem, krótką ramę i jest odporny na uszkodzenia, lekki, z 24-biegową przerzutką i amortyzatorami (obowiązkowo!); cechują go też wysoko podniesione siodełko, pedały umieszczone dość wysoko nad ziemią i mocne hamulce; najlepszy jest na krótkich dystansach.

Rower szosowy (kolarzówka) - to rower dla osób ze zdrowym kręgosłupem i o niezłej kondycji; wyścigowy – lekki, o dużych kołach, cienkich oponach i wąskim siodełku, w sam raz do jazdy po równej, gładkiej nawierzchni.

źródło: artykul.com.pl ; foto: bikestats.pl