18wrzesień2018

18 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » separator pasja2 » Rower » Jak wybrać rower na komunię?

Jak wybrać rower na komunię?

 W czasach, gdy dzieci od najmłodszych lat są otoczone komputerami, a poznawanie ludzi odbywa się „online”, warto krzewić w młodym pokoleniu kulturę fizyczną i namawiać do obcowania z naturą. Najbliższa okazja ku temu będzie w maju. 

98806c2dbd

Coraz częściej na komunię wybieramy polskie rowery

Dostać rower na komunię to było marzenie dla wielu z obecnych ludzi dorosłych. Marzenie często niespełnione. Jeśli już ktoś dostał na komunię swój pierwszy rower, to zapewne był to składak Romet Jubilat, bmx „no name” albo przodek roweru górskiego.Dziś rower nie jest dobrem luksusowym, dlatego szczególnie warto zastanowić się nad obdarowaniem nim dziecka komunijnego. Duża grupa osób decyduje się wspierać rodzime firmy i kupować rowery polskich marek, jak np. rowery Kross. Zwłaszcza, że ich jakość z roku na rok jest coraz lepsza i nie ustępują produkcjom zachodnim.

Rozmiar roweru dla dziecka

Wybierając rower na komunię musimy brać pod uwagę przede wszystkim wzrost dziecka. Dla dzieci niskich i średniego wzrostu powinniśmy wybrać rower o kołach 24 cale. Dla dzieci wyższych od swoich rówieśników lepiej kupić rower na kołach 26 cali - replikę roweru dla dorosłych. Chłopiec będzie skakał z radości, gdy dostanie taki sam rower jakim jeździ jego tata. W tym wypadku można sprawdzić rowery w rozmiarze XS czy nawet w romiarze S.

Ze sklepu czy z marketu?

Ceny rowerów na komunię nie są wysokie, ale na pewno nie każda rodzina może sobie na taki wydatek pozwolić. Mimo wszystko, warto zainwestować w rower markowy, gdyż będzie służył dziecku o wiele dłużej niż marketowe podróbki. Cenę natomiast możemy rozbić na dogodne raty - większość sklepów rowerowych ma taką możliwość. Przykładowe ceny rowerów na komunię zaczerpnięte ze sklepu rowerowego PM Bike wahają się od 500zł za rowery Grand do 1000-1500zł za rowery marki Kross.

Jedno jest pewne: rower na komunię będzie o wiele bardziej korzystny dla zdrowia i rozwoju dziecka niż kolejny komputer, smartfon czy konsola.

źródło: polskanarowery.sport.pl