19luty2018

19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » separator pasja2 » Pozostałe » Jak uniknąć efektu jo-jo

Jak uniknąć efektu jo-jo

Klub Zdrowia w Koninie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już 23 stycznia zaprasza na drugą część wykładu promotor zdrowia Agaty Radosh. Prelegentka będzie kontynuowała grudniowy wykład pt. Naturalne odchudzanie. Twój sposób na szczupłą sylwetkę. Wstęp wolny.jo jo

Wiemy już, czym jest naturalne odchudzanie i jak chudnąć z głową. Kiedy już osiągniemy wymarzoną sylwetkę, pojawia się pytanie: „co dalej?”.

Bo schudnąć to tylko połowa sukcesu. Znacznie większym wyzwaniem jest zachować właściwą wagę na długo. Jej utrzymanie wiąże się przede wszystkim z porzuceniem niezdrowych nawyków żywieniowych sprzed diety. Ale to nie wszystko. Co jeszcze jest ważne? O tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Koninie opowie specjalistka.

Agata Radosh ukończyła studia z zakresu promocji zdrowia, dietetyki i poradnictwa żywieniowego. Jest instruktorką Szkoły Zdrowego Gotowania, prelegentką wykładów o zdrowiu, konsultantką diet wegetariańskich. Kieruje działalnością Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia w Poznaniu.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie pozostawia złudzeń co do zagrożeń związanych z otyłością. Od roku 1980 liczba osób z nadwagą niemalże podwoiła się. Obecnie z tym problemem zmaga się ok. 1,4 mld osób powyżej 20. roku życia (ok. 500 mln z nich to osoby chorobliwie otyłe). Problem z nadwagą dotyczy niestety także dzieci. W 2011 roku ok. 42 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpiało z tego powodu.

Spotkanie klubu połączone będzie z degustacją potraw wegetariańskich, które mają zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu nadwagi i otyłości u dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Zajęcia Klubu Zdrowia w Koninie na temat walki z otyłością odbędą się w czwartek, 23 stycznia, o godz. 17 w MDK (Klub Energetyk), przy ul. Przemysłowej 3d. Wstęp wolny!