17październik2018

17 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » „Wybuch” kreatywności w Koninie - ogólnopolskie warsztaty z plastykoterapii

„Wybuch” kreatywności w Koninie - ogólnopolskie warsztaty z plastykoterapii

Ostatnie dni sierpnia to czas, w którym 31 osób z całej Polski miało możliwość rozwijać swoje umiejętności plastyczne i terapeutyczne pod czujnym okiem Barbary Kasprzak - świetnej plastyczki i wieloletniej terapeutki.

3

Warsztaty arteterapeutyczne organizowane są w ramach projektu „Arteterapia drogą do twórczej integracji II” przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Obecnie trwa IV edycja warsztatów, biorą w niej udział instruktorzy, opiekunowie, terapeuci i wolontariusze pracujący z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. W 2016 roku zostanie przeszkolonych 206 osób. Plastykoterapia jest jednym z pięciu bloków tematycznych, które realizowane są w ramach projektu.

Uczestnicy warsztatów mówią, że uczą się poprzez zabawę, bo jak wiadomo taki sposób na naukę jest najlepszy.  Zajęcia pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie, są prezentowane nowe techniki i metody, które później zostaną wykorzystane w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Wszystkie metody są później dostosowywane pod możliwości podopiecznych.

Bardzo ważnym elementem zajęć jest nawiązywanie kontaktów i relacji a także dzielenie się własnymi doświadczeniami. Osoby biorące udział w warsztatach są dla siebie nawzajem inspiracją. Podczas warsztatów nastąpił niespodziewany wybuch kreatywności. Co zaowocowało powstaniem przepięknych i niezwykłych obrazów i dzieł. - mówi Ewa, jedna z uczestniczek.

1.jpg5.jpg2.jpg3.jpg4.jpg